Okunma

EA, Hareket Algılayıcı Konusuna Eğildi


06 Ağustos 2009 Perşembe 10:52
EA, Hareket Algılayıcı Konusuna Eğildi

E3’te ilk tanıtımı yaplan Microsoft’un Natal’ı ve Sony’nin hareket algılayıcılı kumandası, oyun çevrelerinden büyük ilgi gördü. Özellikle, üzerinizde hiçbir aparat taşımanıza gerek bırakmayan Project Natal ile Microsoft, adeta yeni nesil oyun deneyiminin kapılarını aralamış oldu.

Duyuruldukları günden bu yana firmaların oyun geliştirmeye başlaması beklenen yeni nesil hareket algılayıcılar için, Electronic Arts cephesinden olumlu haberler geldi. Firmanın CEO’su John Riccitiello tarafından yapılan açıklamada, EA’in her iki hareket algılayıcılı sistem ile de ilgilendiği belirtildi. Bu konuda baştan sona olumlu düşündükleri dile getirilen konuşmada, EA’in her iki sistem için de planları olduğu açıklandı. Bu fikirlerin nitelikleri hakkında bilgi verilmediği gibi, 2010’un ortalarından önce de ayrıntılı bir açıklamanın yapılmayacağı belirtildi.

Firmanın en ciddi hareket algılayıcı deneyimi olan ve yalnızca Wii için satışa sunulan EA Sports Active, oyun çevrelerinden aldığı olumlu eleştirilerin yanında, dünya çapında 1.8 milyon satmış olması da, EA’nin altını çizdiği bir başka konu. Bu alanda gayet başarılı bir iş çıkaran ekip, artık Microsoft’un Natal’ı ve Sony’nin hareket algılayıcısı üzerine çalışmalar yapacak…

:: EA’nin hangi oyununu, hareket algılayıcı ile oynamak isterdiniz?

 
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “EA, Hareket Algılayıcı Konusuna Eğildi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    BEN (sims3)Ãœ PARTLA İNDİREMİYORUM LÃœTFEEEEEEEEEEEEEEEEN
    BAŞKA YÖNTEM BULUN

" EA, Hareket Algılayıcı Konusuna Eğildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EA, Hareket Algılayıcı Konusuna Eğildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EA, Hareket Algılayıcı Konusuna Eğildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "