EBA tıklanma sayısı açıklandı! İşte istatistikler


08 Haziran 2020 Pazartesi 15:30
EBA tıklanma sayısı açıklandı! İşte istatistikler

Corona virüsü nedeniyle hayatımızda değişen birçok şeyin arasında eğitim düzeni de yer alıyordu. Fiziksel olarak okula gidilemeyen bu dönemde, dijital imkanlarla eğitime devam edildi. Bu süreçte uzaktan eğitim için oluşturulan Eğitim Bilişim Ağı platformunun istatistikleri açıklandı. EBA tıklanma sayısı ile dünyada en çok tıklanan eğitim sitelerinden biri oldu.

EBA dünyada en çok ziyaret edilen 6. eğitim sitesi oldu

Milli Eğitim Bakanlığı; Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Eğitim Bilişim Ağı’nın merak edilen bazı istatistiklerini açıkladı. Uzaktan eğitim yapabilmek amacıyla kurulan web sitesinin, 2 milyar 753 milyon 847 bin tıklanma sayısını geçtiği ve Türkiye’de en çok ziyaret edilen 11. web sitesi, dünyada ise en çok ziyaret edilen 6. eğitim sitesi olduğu açıklandı.

Bu istatistikler, 23 Mart ile 5 Haziran arasındaki verilerden oluşuyor. EBA tıklanma sayısı dışında, siteye girişlerin yüzde 54’ünün mobil cihazlar, yüzde 41’inin bilgisayarlar, yüzde 5’inin de tabletler aracılığıyla yapıldığı da açıklanan veriler arasında yer aldı.

EBA’nın mobil uygulamasının indirilme sayıları

Uzaktan eğitim sistemi EBA mobil uygulamasının indirilme sayısı da mevcut durumda 18,5 milyon oldu. Bu indirmelerin de 16,7 milyonu Google Play’den, 1.8 milyonu da App Store’dan yapıldı. Sistemin geliştirilmesinin sürdürülmesi ve ilerleyen süreçte de kullanılmaya devam edilme olasılığı göz önüne alınırsa, bu sayıların artma ihtimali oldukça yüksek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “EBA tıklanma sayısı açıklandı! İşte istatistikler”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Basariya bak ya saka gibi yerli bi uygulamaniz bile yok millete zoom uygulamasını yuklettiniz milletin hesaplarını çaldılar başarıya bak bee

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben çocuğa ders çalışma, Yat uyu keyfine bak dedim. Eğitim denilen şey 1990 yılından sonra bitmiştir. Bağımlı, kompleksi, yetersiz bir eğitimli olacağına mutlu olmasını tercih ederim.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben çocuğa ders çalışma, Yat uyu keyfine bak dedim. Eğitim denilen şey 1990 yılından sonra bitmiştir. Bağımlı, kompleksi, yetersiz bir eğitimli olacağına mutlu olmasını tercih ederim.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Birinci sınıf anneleri daha büyük sınıf videoları seyredip çocuklarına puan toplamaya çocukları sıralamaya sokmaya çalışıyorlar. Sistem ayrı bozuk anne babalar ayrı bozuk.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Son derece İLKEL bir sistem. Millet tıkladı ama öğrenciler, öğretmenler bağlanabilmek için neler çekti. Sırf ZOOM kullandırtmamak için alelacele bilmem hangi eski teknolojiyle ayağa kaldırılmış bir sistem. Dostlar alışverişte görsün.

" EBA tıklanma sayısı açıklandı! İşte istatistikler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EBA tıklanma sayısı açıklandı! İşte istatistikler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EBA tıklanma sayısı açıklandı! İşte istatistikler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 2. 2 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 3. 3 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 4. 4 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 5. 5 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 6. 6 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 7. 7 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 8. 8 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 9. 9 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 10. 10 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?