Okunma

eBay İşçi Çıkarıp Firma Alıyor


07 Ekim 2008 Salı 11:30
eBay İşçi Çıkarıp Firma Alıyor

İş gücünde %10’luk kesintiye giden eBay, hemen ardından bir dizi satın alma işlemine başladı. 1000’e yakın işçi çıkaran eBay, buna karşın 1,3 milyon dolara iki firmayı bünyesine katmaya hazırlanıyor. İlk olarak Danimarkalı rakibi DBA‘yı 380 milyon dolara kapatacak olan eBay, esas alımı 945 milyon dolar ile Bill Me Later adlı firmada yapacak. Doğum tarihi ve sosyal güvenlik numarasının son dört rakamıyla anında kredi açıp faturayı daha sonra göndermeye dayalı bir sistem sağlayan Bill Me Later, eBay’in PayPal sistemiyle birlikte kullanılacak. Bakalım eBay’in bu adımları, gittikçe büyüyen Amazon Marketplace karşısında elini yeterince güçlendirebilecek mi.

:: eBay’den alışveriş yapıyor musunuz?

Bilgi İçin: eBay
Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" eBay İşçi Çıkarıp Firma Alıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere eBay İşçi Çıkarıp Firma Alıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda eBay İşçi Çıkarıp Firma Alıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "