Okunma

eBay Satıcıları Kısıtladı


19 Mayıs 2008 Pazartesi 21:00
eBay Satıcıları Kısıtladı
Yapılır mı yapılmaz mı, kimin hakkı yenir tartışmaları sürerken, eBay, yılın başlarında duyurduğu kararını yürürlüğe koydu; bundan böyle satış yapan taraf, alımı gerçekleştirenler hakkında olumsuz geri bildirim ve yorumda bulunamayacak. Satıcıların geri bildirim düzenini bozmasının önüne geçmesi bakımından mantıklı bir yaptırım gibi görünse de, yine de kurunun yanında yaşın yanacağı açıkça görülebiliyor.

Çözüm Ne Olmalıydı?

eBay‘in uygulayabileceği, belki takibi zor, ancak geri bildirim ve yorum sistemini daha düzenli kılacak başka yöntemler olabilirdi. Örneğin, satıcılara sadece müşteriler yorum yapmadan önce geri bildirimde bulunma hakkı tanınabilir ya da olumsuz yorum için birkaç hafta geçmesi şartı koşulabilirdi. Ancak eBay, tek bir düğmeye basarak işi kökten çözmeye karar verdi. Şimdilerde, yeni geri bildirim sisteminde taşların ne şekilde yerine oturacağı tartışılıyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: eBay
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" eBay Satıcıları Kısıtladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere eBay Satıcıları Kısıtladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda eBay Satıcıları Kısıtladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "