Okunma

EDGE Daha Hızlı Olacak


29 Mart 2008 Cumartesi 22:00
EDGE Daha Hızlı Olacak
Nokia Siemens Networks tarafından yapılan açıklamaya göre, Dual Carrier EDGE teknolojisiyle, 2008’in sonuna doğru, EDGE destekli şebekelerin hızları iki katına çıkabilecek. Bunun anlamı, her ne kadar iki buçuğuncu nesil, üçüncü nesle rakip olmayacak da olsa, hâlihazırda sunulan veri aktarım hızları gerçek bir geniş bant teknolojisine daha yakın olacak. Açıklamaya göre bu teknoloji donanımsal olmayan bir güncelleme olarak sunulacak. Tabii, altyapı maliyetleri sıfıra yakın olacak mı, bu konuda bir bilgimiz yok.

Hız Ne Kadar Olacak?

EDGE Evolution kavramı çerçevesinde sunulan bu teknoloji sayesinde çift hattın desteği ve geliştirilmiş EDGE yapıları sayesinde 1,2 Mbit bağlantılar mümkün olacak. Yapılan açıklamaya göre, teknoloji 2008’in üçüncü çeyreğinde sunulacak. Ülkemizdeki durumla ilgili gelişmeler için ShiftDelete.Net’i takip etmenizi öneririz.

Bilgi için: Nokia Siemens Networks
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" EDGE Daha Hızlı Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EDGE Daha Hızlı Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EDGE Daha Hızlı Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "