Okunma

Edge’e Dolby Digital Desteği!


30 Mayıs 2015 Cumartesi 16:00
Edge’e Dolby Digital Desteği!

Microsoft’un büyük bir heyecanla çıkışı beklenen yeni nesil işletim sistemi Windows 10 için geri sayım devam ediyor. Temmuz ayının sonunda kullanıma hazır olacağı da söylenen Windows 10, aynı zamanda Internet Explorer’ın yerine geçecek bir web tarayıcısına sahip olacak. Edge adını taşıyan tarayıcı böylece Explorer’ın yıllar süren egemenliğine de son verecek.

Windows 10 kendine özel bir Media Center’a sahip olmayacak ancak şirketin açıklamasına göre surround sound desteği için başka bir çözümle gelecek. İşletim sisteminin, Windows 8’de olduğu gibi Dolby Digital Plus desteği ile satışa sunulacağı bilinirken, Edge web tarayıcı dahili olarak Plus codec’i ile hizmet verecek. Böylece sadece 5.1 ses mix’leri oluşturmakla kalmayacak geliştiriciler, Edge’in kodları sayesinde stereo sese dönüş yapabilecek.

15-05/30/edge.jpg

PC ya da tablette ne gibi artılar getireceği bilinmeyen destek sayesinde, dizüstü bilgisayar hoparlörleri ya da kulaklık çözümleri daha net, daha güçlü ses sunacak.

Tüm bunların yanında Netflix üyeleri, Edge tarayıcı üzerinden Dolby Digital Plus formatını destekleyen içerikleri izleyebilecek.

:: Windows 10 ve Edge’den beklentileriniz ne yönde?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Edge’e Dolby Digital Desteği!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    mesela youtube dan stereo kodlanmış videodaki sesi sanal surround olarak sunacak mı? eğer böyle bir işlevi yoksa bence çok gereksiz sadece pazarlama stratejisi bir aKSİYON.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Edge çok iyi yolda ,kullanıyorum çok hızlı bir tarayıcı.

" Edge’e Dolby Digital Desteği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Edge’e Dolby Digital Desteği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Edge’e Dolby Digital Desteği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "