Edward Snowden, Oscar Kazandırdı


23 Şubat 2015 Pazartesi 15:00
Edward Snowden, Oscar Kazandırdı

Bundan yaklaşık olarak 2 yıl önce ortaya çıkan bir skandal sadece teknoloji dünyasını değil siyasi arenayı da küresel çapta sarsmıştı. Eski bir CIA ajanı olan Edward Snowden çok önemli belgeleri paylaşmış ve Amerikan Savunma Bakanlığı’nın ürkütücü projesi olan PRISM’in ortaya çıkışını sağlamıştı.

PRISM sayesinde bakanlık hem dünya vatandaşlarını hem de başka ülkelerin sayısız devlet yöneticisini gizlice takibe almıştı. Facebook hesapları, e-posta adresleri ve telefon konuşmaları gizlice kayıt altına alınırken, Almanya şansölyesi Angela Merkel bile izinsiz dinlemelerden nasibini aldı.

Snowden’in sızdırdıkları ile ortaya çıkan skandalın ardından çeşitli yapımlar hayat buldu. Bunlardan bir tanesi de Citizenfour adlı belgesel oldu. Snowden’ın da yer aldığı belgesel film bu ürkütücü gelişmeleri tüm çıplaklığı ile dünyayla paylaştı. Laura Poitras’ın yönettiği bu başarılı çalışma dün gece önemli bir ödüle layık görüldü.

Proje, Oscar ödülünü kazanırken, sunuculuğu yapan aktör Neil Patrick Harris ise eski ajan için tatsız bir şaka yaptı ve ondan “hain” olarak bahsetti.

:: Bu şaşırtıcı belgeseli izlediniz mi?

 
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

16.08.2014 tarihli haberlerden alıntı… "Gizli bilgileri sızdırdığı için kaçarak Rusya'ya sığınan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD ulusal güvenlik dairesi eski çalışanı Edward Snowden, IŞİD ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Snowden, Irak'ta kaosa neden olan IŞİD'in arkasında ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratı olduğunu ileri sürdü.

"IŞİD İSRAİL'İN GÜVENLİĞİNİ SAĞLIYOR"
IŞİD'in bölgede İsrail'in güvenliğini tesis ettiğini söyleyen Snowden'a göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terörü "eşek arısı yuvası" adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyor.
Eski ajan Snowden, İsrail'i korumak için, Ortadoğu 'da İsrail'e karşı olan grupların kendi içlerinde savaştırıldığını ileri sürdü. Daha önce de IŞİD Lideri Ebubekir El Bağdadi'nin bir yıl boyunca MOSSAD tarafından yoğun bir askeri eğitim, dini kurslar ve konuşma becerisi kursları aldığı iddia edilmişti. Ayrıca Bağdadi'nin Washington'daki bir görüşmede eski senatör John MC Cain ile aynı fotoğraf karesinde yer aldığı ileri sürülmüştü."

" Edward Snowden, Oscar Kazandırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Edward Snowden, Oscar Kazandırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Edward Snowden, Oscar Kazandırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)