Okunma

Eee PC Amacından Sapıyor


20 Mayıs 2008 Pazar 21:00
Eee PC Amacından Sapıyor
Daha geniş ekranlı Eee PC900 için para biriktirenlerin kafası, Asus CEO’su Jerry Shen‘in son açıklamasıyla iyice karışacak gibi görünüyor. Tayvan’da 8,9 inçlik Eee PC900’ün satışa sunulmasıyla birlikte yaptığı konuşmada, Shen’in sözlerinden en çok akılda kalan kısım, bu yılın sonuna kadar çıkacağı tahmin edilen 10 inç Eee PC oldu.

En Son Oluru Nedir Bunun?

İlk başta "7 inçlik ve 200 dolarlık bir dizüstü bilgisayar" sözüyle gelen Eee PC’nin büyüdükçe büyümesi, yakın zamanda normal bir dizüstünden farkı kalmayacağı yönünde endişeye neden oluyor. Ancak Shen, 10 inçlik boyutun Eee PC adı altında izin verilebilecek en büyük ekranlı model olacağını da ekleyerek bu kaygıyı gidermeye çalışıyor.

Diğer yandan, Atom işlemci kullanan Eee PC‘lerin de haziran ayında Computex fuarında görücüye çıkacağı Asus tarafından resmi olarak doğrulandı. Bahsi geçen sözü tekrar düşündüğümüzde ise, Asus’un bu noktadan sonra çıkaracağı yeni modellerle “200 dolarlık dizüstü bilgisayar” sözünü tutması pek mümkün görünmüyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Eee PC Amacından Sapıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    boyle olacagı bellıydı.7″ tanısamadan 10″ cıktı nedır bu ?…

Geri bildirim