Okunma

Eee PC900 Fiyatı Belli Oldu


16 Mayıs 2008 Çarşamba 21:00
Eee PC900 Fiyatı Belli Oldu
8,9 inç ekrana sahip yeni Asus Eee PC900 için Avrupa pazarına giriş tarihi belli oldu. 1 GB bellek, dahili 1,3 MP kamera ve isteğe bağlı olarak Linux veya Windows XP işletim sistemi yüklü olarak gelecek Eee PC900, Avrupa’da 1 Mayıs’ta 329 Sterlin fiyat etiketiyle raflara çıkacak.

İster Linux İster Windows

Yeni modellerde dikkat çeken nokta, neredeyse tüm özellikleri aynı olan Windows XP ve Linux işletim sistemi kurulu olan sürümlerin aynı fiyattan satılması. Linux yüklü Eee PC900’ler 20 GB hafıza kapasitesine sahipken, Win XP kullanıcıları 12 GB ile yetinecek. Şimdi en çok merak edilen, aynı fiyattan satılan biri açık kaynak kodlu, diğeri Microsoft lisanslı iki işletim sistemine sahip modellerden hangisinin daha fazla satılacağı.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Asus
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “Eee PC900 Fiyatı Belli Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ben de stoklara girdiğinde Linux modelini alıcam. Daha sonra sıkılırsam xp yüklerim…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    20 gb linux daha fazla satılır. Alacak olsam Linuxlu hafızası fazla olanı alırım. ve üstüne kde-4 ‘lü Kubuntu yu kurarım….

Geri bildirim