Okunma

Efes İletişim Hattı’nda CMC imzası


18 Ağustos 2009 Salı 09:21
Efes İletişim Hattı’nda CMC imzası

Çağrı merkezi sektörünün önde gelen firmalarından CMC, 444 EFES (444 33 37) çağrı merkezi yardımıyla bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Efes Pilsen‘in kusursuz bir müşteri hizmetleri servisi sunmasına destek oluyor.

CMC, haftanın altı günü 08:00-20:00 saatleri arasında 444 EFES ve e-posta yoluyla tüketicilerden, satış noktalarından ve Efes Pilsen sadakat programları üyelerinden gelen talepler hakkında bilgi veriyor ve çağrıları Efes yetkililerine yönlendiriyor. CMC, ürünlerin yanı sıra Efes Pilsen‘in sponsor olduğu etkinlik ve organizasyonlar hakkında bilgilendirme yapıyor, şikayet ve önerileri değerlendiriyor.

 

Efes, CMC tarafından aylık olarak hazırlanan raporlar sayesinde her zaman tüketicisiyle kurmaya çalıştığı doğrudan iletişim ve yakın ilişkinin gerçekleştiğini söylüyor.

 

444 EFES‘e en çok ürünlerin üretim aşamalarına ilişkin sorular geldiğini belirten CMC Genel Müdür Yardımcısı Metin Tarakçı şunları söyledi: “Ülkemizin en önemli markalarından biri olan Efes Pilsen’le 5 yıldan uzun bir zamandır birlikte çalışıyoruz. Bu süreçte 170 binden fazla çağrıya yanıt verdik.

Telefonla gelen şikayet ve öneri çağrıları için, CMC bünyesinde kullanılan CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) programı aracılığıyla şikayetler ilgili kişilere anında yönlendiriliyor, ardından da gelen yanıtlar yine CRM programında kayıt altına alınıyor. Sadece şikayet çağrıları değil, Efes İletişim Hattı‘na gelen tüm aramalar aynı şekilde CRM sisteminde kayıt altına alınıyor. Bu sayede tüketicilerin hangi sebeple Efes İletişim Hattı‘nı aradıkları hakkında ay sonlarında detaylı raporlar alınabiliyor.

:: Çağrı merkezlerin kalitesi sizce önemli mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Efes İletişim Hattı’nda CMC imzası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Efes İletişim Hattı’nda CMC imzası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Efes İletişim Hattı’nda CMC imzası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "