Efsane Boeing uçağı tarih oluyor


05 Temmuz 2020 Pazar 09:00
Efsane Boeing uçağı tarih oluyor

Amerikalı Boeing üreticisinin en çok bilinen ve tarihi bir öneme sahip olan Boeing 747 uçağı ile ilgili yeni bir gelişme kaydedildi. Boeing 747 üretimi ile ilgili yapılan açıklama dikkate alındığında, havacılık dünyası için oldukça önemli olan bir kategorinin de sonunun geldiğini söylemek mümkün oluyor. Anlaşılan o ki Boeing, kendi başlattığı yolcu uçağı kategorisini kendi bitiren isim de olacak.

Boeing 747 üretimi sona eriyor

Yapılan açıklamaya göre jumbo jet kategorisindeki Boeing 747’nin, herhangi bir değişiklik olmazsa 2 yıl içerisinde yeni siparişleri son bulacak. Jumbo jet kategorisini başlatan ve ardından bu kategoride Airbus A380 ile yarışa devam eden 747-8’in uçuşları sürenleri için bakım ve onarım desteği verilmeye devam edecek.

Boeing 747 üretimi

Hatırlatmak gerekirse bir süre önce de Airbus, A380 jumbo jet yolcu uçağı ile ilgili açıklama yapmıştı. Bu açıklamada siparişlerden dolayı A380 uçağının üretimine son verildiğini ifade etmişti. Şimdi de ikonik jumbo jet Boeing 747 üretimi sona erdiriliyor.

Bu süreçte yeni yolcu uçaklarında kullanılan tek motorlu ve daha verimli sistemler, jumbo jetlere olan ihtiyacı ortadan kaldırmaya başlamıştı. Boeing’in de bu konuda iddialı modeli 787 Dreamliner bulunuyor. Nitekim hem Airbus hem de Boeing, bu kategori için 4 jet motorlu değil de daha fazla yakıt tasarrufu sunan 2 jet moturlu yolcu uçakları ile sektörde yer almaya devam edecek.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Efsane Boeing uçağı tarih oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Efsane Boeing uçağı tarih oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Efsane Boeing uçağı tarih oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
  2. 2 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
  3. 3 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
  4. 4 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
  5. 5 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
  6. 6 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!
  7. 7 Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler! Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler!
  8. 8 Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi
  9. 9 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64
  10. 10 Cem Yılmaz'ın sevdiği TV: LG Galeri Tasarımı GX OLED TV Cem Yılmaz'ın sevdiği TV: LG Galeri Tasarımı GX OLED TV