Efsane Boeing uçağı tarih oluyor


05 Temmuz 2020 Pazar 09:00
Efsane Boeing uçağı tarih oluyor

Amerikalı Boeing üreticisinin en çok bilinen ve tarihi bir öneme sahip olan Boeing 747 uçağı ile ilgili yeni bir gelişme kaydedildi. Boeing 747 üretimi ile ilgili yapılan açıklama dikkate alındığında, havacılık dünyası için oldukça önemli olan bir kategorinin de sonunun geldiğini söylemek mümkün oluyor. Anlaşılan o ki Boeing, kendi başlattığı yolcu uçağı kategorisini kendi bitiren isim de olacak.

Boeing 747 üretimi sona eriyor

Yapılan açıklamaya göre jumbo jet kategorisindeki Boeing 747’nin, herhangi bir değişiklik olmazsa 2 yıl içerisinde yeni siparişleri son bulacak. Jumbo jet kategorisini başlatan ve ardından bu kategoride Airbus A380 ile yarışa devam eden 747-8’in uçuşları sürenleri için bakım ve onarım desteği verilmeye devam edecek.

Boeing 747 üretimi

Hatırlatmak gerekirse bir süre önce de Airbus, A380 jumbo jet yolcu uçağı ile ilgili açıklama yapmıştı. Bu açıklamada siparişlerden dolayı A380 uçağının üretimine son verildiğini ifade etmişti. Şimdi de ikonik jumbo jet Boeing 747 üretimi sona erdiriliyor.

Bu süreçte yeni yolcu uçaklarında kullanılan tek motorlu ve daha verimli sistemler, jumbo jetlere olan ihtiyacı ortadan kaldırmaya başlamıştı. Boeing’in de bu konuda iddialı modeli 787 Dreamliner bulunuyor. Nitekim hem Airbus hem de Boeing, bu kategori için 4 jet motorlu değil de daha fazla yakıt tasarrufu sunan 2 jet moturlu yolcu uçakları ile sektörde yer almaya devam edecek.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Efsane Boeing uçağı tarih oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Efsane Boeing uçağı tarih oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Efsane Boeing uçağı tarih oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!