Okunma

Ege Bölgesi Dumlupınarda Buluşuyor


22 Nisan 2016 Cuma 10:00
Ege Bölgesi Dumlupınarda Buluşuyor

Bu yıl 12.si yapılacak IEEE (Instutite Of Electrıc Electronic Engineers)  Ege Bölge Toplantısına  Dumlupınar Üniversitesi  IEEE  Öğrenci Topluluğu ev sahipliği yapacak.30 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşecek etkinlikte 13.farklı üniversiteden   200ü aşkın IEEE üyeleri  Dumlupınar Üniversitesinde buluşacaklar.

IEEE nedir?

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan IEEE, teknolojinin ilerlemesinde önder rol üstlenen bir birliktir. IEEE’nin açılımı, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsüdür. Kurulumundan bu yana sadece elektrik ve elektronik mühendislerine yönelik olmaktan çıkarak tüm mühendislik ve pozitif bilim dallarına ve teknolojiyle ilgilenen herkese hitap eden bir hal alan IEEE’nin açılımı artık Institute of Engineers and Everybody Else olarak değiştirilmiş ve çok yönlü yapısı vurgulanmaya başlamıştır. 1963 yılında AIEE (1884′te kurulmuş Amerikan Elektrik Mühendisleri Enstitüsü) ve IRE (1912′de kurulmuş Radyo Mühendisleri Enstitüsü)’nin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.

Kuruluşundan bu yana IEEE, elektro-teknoloji ve ilgili bilim dallarının kuram ve uygulamalarını ilerletmiş, teknolojide yenilikçi ve hızlandırıcı görev almış, çok çeşitli hizmetleri ve programlarıyla üyelerinin gereksinimlerinin karşılanmasına katkıda bulunmuştur.

IEEE Dumlupınar

Dumlupınar Üniversitesi IEEE Öğrenci Topluluğu, mesleki kariyer bilinci oluşturmak, üniversiteyi iş dünyasına tanıtmak, üniversite öğrencilerinin iş dünyasında faaliyet gösteren şirketlerle iletişim kurmasını sağlamak, üniversite öğrencilerinin teknik gelişimine katkıda bulunmak ve dünyada gelişen teknolojiden haberdar olmalarını sağlamak amacıyla etkinlikler ve projeler organize eden bir öğrenci kulübüdür.

Misyonu; IEEE Topluluğu üyelerinin ve topluluğun etkileşim içinde olduğu bireylerin araştırmacı, liderlik becerilerine sahip, paylaşımcı, sosyal, kendine güvenen, girişimci ve mesleklerinde fark yaratan bireyler olmalarını sağlamak olan IEEE Dumlupınar Bu amaçlar doğrultusunda her yıl geleneksel etkinliklerin yanısıra sektörde önemli yer sahibi kurumsal firmalar ile çeşitli konferans ve seminerler düzenleyerek öğrenciler ile firmalar arasında köprü oluşturuyorlar.

Bu etkinlikler dışında robotik ve bilişim alanlarında yapılan projeler ve verilen eğitimler ile çeşitli yarışmalarda yer alıyor ve konulara meraklı öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için fırsatlar sunuyorlar.

16-04/22/ieee-ege.png

Ege Bölge Toplantısı adından da anlaşılacağı üzere Ege Bölgesindeki üniversitelerin (Dumlupınar Üniversitesi, İzmir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Yaşar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gediz Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Kâtip Çelebi Üniversitesi) IEEE Kulüplerinin katılımıyla, ortak çalışmaların yapılabilmesi, kulüpler arası etkileşimin olumlu yönde arttırılabilmesi vb. nedenlerle her dönem en az bir kez başka bir üniversitede gerçekleştirilen etkinliktir. 11. Ege Bölge Toplantısında yapılan seçim ile Dumlupınar Üniversitesi IEEE Topluluğu 12. Ege Bölge Toplantısını yapmaya hak kazanmıştır.

Topluluğun  düzenlediği ilk Ege Bölge Toplantısı olacak olan 12.Ege Bölge Toplantısı için hazırlıklar sürüyor.Diğer üniversitelerden  200 den fazla misafir öğrencinin  katılması beklenen etkinlikte  IEEE Türkiye Temsilcisi sunumu,komitelerin Türkiye koordinatörlerinin sunumları ve komite toplantıları yer alacaktır.

Etkinlik detaylarına https://www.facebook.com/events/286780704986274/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Topluluk sosyal medya hesaplarından iletişime geçebilirsiniz

https://twitter.com/ieeedpu

https://www.facebook.com/ieeedpu

https://www.youtube.com/user/dpuieee

https://www.instagram.com/ieeedpu/
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ege Bölgesi Dumlupınarda Buluşuyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    TEBRİKLER IEEE DUMLUPINAR

" Ege Bölgesi Dumlupınarda Buluşuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ege Bölgesi Dumlupınarda Buluşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ege Bölgesi Dumlupınarda Buluşuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "