Okunma

Ege Ertem’e Intel’in Merkezinde Önemli Görev


18 Kasım 2013 Pazartesi 12:28
Ege Ertem’e Intel’in Merkezinde Önemli Görev

Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Satış ve Pazarlama Direktörü Ege Ertem, şirketin Silikon Vadisi’nde yeni yapılanan Yeni Teknolojiler Bölümü’nde Strateji ve İş Geliştirme Direktörü görevine getirildi. Ertem, Intel’in Silikon Vadisi’nde kurulan bu yeni bölümünde Ayşegül İldeniz’den sonra üst düzey ikinci Türk yönetici oldu.

Ege Ertem yeni görevi kapsamında pazarda yeni stratejik işbirliklerinin geliştirilmesi, iş ortakları ile yeni fırsatlar yaratılması, pazara giriş stratejilerinin oluşturulması ve yatırım fırsatlarının araştırılmasından sorumlu olacak.

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz’e bağlı olarak çalışacak olan Ertem, başta giyilebilir teknolojiler olmak üzere, hayatımızı değiştirip iyileştirecek yeni nesil gelecek teknolojilerini, yeni ürün ve iş modellerini geliştiren ekipte önemli bir rol üstlenecek. 

2008 yılından bu yana Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörü olarak görev yapan Ege Ertem, Intel’in bölgedeki yerli ve yabancı üreticilerinden ve tüm perakende satış kanallarından sorumluydu. Görevi süresince bölgedeki pazarlarda üç kat büyümeye liderlik eden Ertem, Intel’in gelişmekte olan pazarlar stratejisinde ve bu pazarlarda elde edilen hızlı büyüme ve satış artışında da kilit rol üstlendi.

Ertem, bu görevinden önce Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenmişti. Ertem’in genel müdürlüğü döneminde Türkiye, dünyadaki en hızlı cirosal büyümeyi kaydetmişti.

Ege Ertem kimdir?

1973 doğumlu Ege Ertem, TED Ankara Koleji‘nin ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılı Eylül ayında Müşteri İlişkileri Yöneticisi olarak Intel Türkiye ailesine katılan Ertem, daha sonra Pazarlama Müdürü ve Satış Müdürü olarak görev yaptı.

2005-2008 yılları arasında Intel’in dünyadaki en genç Genel Müdürü sıfatıyla, Intel Türkiye Ofisi’nin genel müdürlüğünü üstlendi. 2008 yılından bu yana Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Ertem, Intel’in bölgedeki satış ve pazarlama organizasyonunun yanı sıra, Intel’in dünya çapında gelişmekte olan pazarlar stratejilerinde birçok önemli projeyi yürütüyordu.

:: Ege Ertem’in Intel’deki yeni pozisyonu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ege Ertem’e Intel’in Merkezinde Önemli Görev”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    O bir Kırş***** gurur duyduk Pınar Abla’mızın oğlu ***** devamını ***** ÇAVUŞMİRZA-KIRŞEHİR.

" Ege Ertem’e Intel’in Merkezinde Önemli Görev konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ege Ertem’e Intel’in Merkezinde Önemli Görev ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ege Ertem’e Intel’in Merkezinde Önemli Görev ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "