Ege’de Bilgisayar Seferberliği


17 Mayıs 2011 Salı 09:01
Ege’de Bilgisayar Seferberliği

Türkiye Vodafone Vakfı sosyal sorumluluk kampanyalarına devam ediyor. Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak kampanyası içeriğinde firma, UNDP ve Habitat İçin Gençlik Vakfı ile birlikçe çalışıyor.

Bilgisayar okur yazarlığını artırmayı hedefleyen sosyal kampanyanın Ege Bölgesi ayağını Devlet Bakanı Binali Yıldırım, BTK Başkanı Dr.Tayfun Acarer ve Vodafone İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray bugün resmi olarak başlattı. Proje maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlara gönüllü kişiler yolluyla bilgisayar eğitimi sunuyor

İzmir’de yapılan törende Serpil Timuray Vodafone olarak ülkemizdeki dijital uçurumu kapatmak için uğraştıklarını şirket olarak projelerini Birleşmiş Milletler kalkınma programı doğrultusunda hazırladıklarını açıkladı.

Timuray şirket olarak İzmir‘e çok önem verdiklerini, bu şehirdeki teknoloji altyapısı yatırımlarının milyar dolarları bulduğunu belirtti.

BTK Başkanı Dr.Tayfun Acarer ise yaptığı konuşmada Vodafone’un sosyal çalışmaları takdir ettiğinin altını çizdi. Acarer Türkiye’nin bilgisayar kullanımı olarak dünya çapında 12. ülke olduğunu da belirtti.

 

Bilgisayar Öğrenimi Artmazsa İnsanlar Zor Durumda Kalacak

Devlet Bakanı Binali Yıldırım ise konuşmasını tablet bilgisayar kullanarak yaptı. Toplantının 17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon Günü‘ne denk geldiğini vurgulayan Yıldırım böyle bir projenin bu anlamlı denk güne denk gelmesinin çok uygun olduğunu söyledi.

3 yıl önce projenin başlaması için destek veren Yıldırım, bu kadar sürede 1.5 milyon eğitim görmesinden oldukça  memnun olduğunu açıkladı.

Bakan Yıldırım konuşmasında günümüzde insanların yaşlarını önemsemeden bilgisayar okur yazarlığına adım atması gerektiğini vurguladı. Yıldırım ülkedeki bilgisayar kullanıcılarının sayısının artmaması durumunda vatandaşların gelişen dünyada çaresiz kalacaklarının da altını çizdi.

Binali Yıldırım günümüzde klasik yöntemlerle bilgiye ulaşmanın ne kadar zorlaştığına  konuşmasında değiindi. Yıldırım bilgisayar bilen kişilerin sayısını artırmak için gençlere büyük işler düştüğünü belirtirken her gencin çevresindeki ve ailesindeki insanları da bu konuda eğitmesi gerektiğini vurguladı. 1.5 milyon kişinin faydalandığı kampanyada İzmir katılım olarak üçüncü sırada bulunuyor.

:: Ülkemizdeki bilgisayar okur yazarlığını artırmak için yapılan projeleri yeterli buluyor musunuz?
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
9 yıl önce

Microsoft un Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Ogretiyor kampanyasindan dogan bir projedir bu.

" Ege’de Bilgisayar Seferberliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ege’de Bilgisayar Seferberliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ege’de Bilgisayar Seferberliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  2. 2 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  3. 3 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  4. 4 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  5. 5 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  6. 6 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  7. 7 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  8. 8 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  9. 9 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  10. 10 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!