Okunma

Eğitim Platformu Khan Academy Artık Türkçe!


19 Kasım 2013 Salı 14:00
Eğitim Platformu Khan Academy Artık Türkçe!

STFA Grubu, her ay 8 milyon kullanıcının faydalandığı, dünyanın en büyük ücretsiz online öğrenim platformu Khan Academy’i Türkçe’ye kazandırmak üzere önemli bir işbirliğine imza attı. Khan Academy Türkçe’nin eğitim içeriklerinden dünya üzerinde Türkçe konuşan 240 milyon kişinin yararlanması hedefleniyor.

Amerika’da eğitimde bir devrim olarak adlandırılan, 2006 yılında Salman Khan tarafından kurulan ve kısa sürede milyonlarca kişinin ücretsiz eğitim aldığı bir platforma dönüşen Khan Academy artık Türkçe. Bugüne kadar verdiği 300 milyondan fazla ders ile dünyanın en büyük sınıfı olan Khan Academy, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Amacı; isteyen herkesin, istediği an, istediği yerde dünya standartlarında bir eğitim alabilmesini sağlamak olan Khan Academy’nin STFA ile gerçekleştirdiği işbirliği ile, ihtiyacı olan herkes artık Khan Academy’e Türkçe olarak da ulaşabilecek.

 

“Yeni nesil öğrenim aracı: Khan Academy”

Khan Academy, herkese istediği an, istediği yerde, dünya standartlarında, bedelsiz eğitim diyerek yola çıkmış; alışılagelen eğitim sistemini geliştirmeyi ve özgürleştirmeyi hedefleyen; kar amacı gütmeyen bir organizasyon. Khan Academy tüm bireylere kendi öğrenme hızına uygun ve eşit öğrenim imkanı sağlayan kişiselleştirilmiş bir öğrenim metodu.

Amerika’da yeni eğitim teknolojilerinin sınıflarda kullanımına öncülük ederek eğitimde reform yaratan Khan Academy, aynı zamanda öğretmenlerin ve öğrencilerin birebir geçirdikleri zamanı artıran ve iki tarafın da sınıf içinde çok daha aktif olduğu bir öğrenim sistemi yarattı.

Khan Academy, evde (ya da nerede isterse orada) öğrenip, okulda öğretmenlerle eksiklerin giderilmesi için geliştirilmiş alıştırmaların yapıldığı; kişinin kendi bilgi seviyesini ölçüp, kendini geliştirebilmek için yönlendirme alabileceği interaktif araçları kullanabildiği, alışılmış eğitim anlayışından farklı olarak kurduğu eğitim sistemiyle Amerika’da çok kısa sürede hem ev hem de okullarda yaygınlaştı.

:: Khan Academy’yi daha önce duydunuz mu?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Eğitim Platformu Khan Academy Artık Türkçe!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çocuğunu dershaneye gönderme imkanı olmayan orta alt gelir gurubundaki aileler çocuğuna sadece bir internet bağlantısı ve eski bir bilgisayar sağlayarak sınırsız bir eğitim imkanı sunabilir. Videolar gerçekten çok kaliteli, özenerek hazırlanmış. Mesela matematikten temelim yok diyenler buradaki videoları bir kaç kez izleyerek temelin alasını yapabilirler…

  Khan Akademiyi yaklaşık bir sene önce duymuştum ve duyduğumdan beri hiç kullanmadığım halde herkese yaymaya çalışıyorum.

  STFA Holding, Türkiye’nin en büyük ya da en büyük iki -üç inşaat firmasından biri diye biliyorum. Yaptıkları bu hizmetten dolayı kendilerine binlerce kez teşekkür etmek isterim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Webos ***** gorup cok begenmistim ozmndan beri takip ediyodum iyi oldu 😉

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Koç Üniversitesi zaten Coursera’dan yapmaya başladı. Kaldı ki Microsoft’ta Microsoft Akademi ile çok başarılı bu konuda.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  duymuştum da zaten Türkçe içeriği vardı bu sitenin

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft zaten Türkçeleştiriyordu.

" Eğitim Platformu Khan Academy Artık Türkçe! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eğitim Platformu Khan Academy Artık Türkçe! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eğitim Platformu Khan Academy Artık Türkçe! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "