Eğitim Teknolojileri Zirvesi Başlıyor


28 Mayıs 2014 Çarşamba 13:30
Eğitim Teknolojileri Zirvesi Başlıyor

31 Mayıs 2014 Cumartesi günü Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde kongre merkezinde gerçekleşecek olan zirvenin amacı eğitimcileri, teknoloji şirketlerini, girişimcileri, yöneticileri ve medyayı bir araya getirmektir. Gün boyu alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacılar bir araya gelecek, çalıştay ve paneller düzenlenecek.

Açılış konuşmasını Einstein yapıyor

Zirvenin en önemli özelliği açılış konuşmasının Albert Einstein tarafından yapılacak olmasıdır. Hologram ile sahnede yer alacak Einstein, geçmişin eğitim ve teknolojisiyle günümüzü kıyaslayacak, yorumlarını aktaracak.

E-Öğrenme, nöroloji ve eğitim, dijital dünya alanında uzmanlar bu zirvede

Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin teknolojinin ve internetin şekillendirdiği günümüz dünyasında yepyeni sorular yönelterek yeni eğitim trendlerini öğrenmek ve iyi örneklerden ilham alarak motive olmaktır. Buradan yola çıkarak planlanan panellerde başarılı konuşmacılar yer alacaktır. 50’ye yakın konuşmacı, farklı panellerde ve oturumlarda e-öğrenme, nörolojik açıdan eğitim, teknoloji entegrasyonu, dijital dünyada liderlik, oyunlaştırma gibi konularda tecrübelerini paylaşacaklar.

Twitter fenomenleri Yıldız’da buluşuyor

Sosyal medya oturumunda “Takipçin Kadar Konuş!” isimli panelde twitter fenomeni Odun Herif; “Nasıl kişisel marka olunur? Kitle nasıl harekete geçirilir? İtibar, kriz ve algı yönetimi nasıl yapılır?” gibi konulara değinecektir. Sosyal medya alanındaki diğer uzmanlar tecrübelerini ve gözlemlerini aktaracaktır. Etkinlik için oluşturulan #ETZ14 hashtag’i ile gün boyu paylaşımlar yapılacaktır.

Zirve ve sosyal sorumluluk

Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde çalıştay ve panellerin yanında fuaye alanında sokak çocuklarının eğitimi ve sosyal alanda umudu olan “Umut Çocukları Derneği” kermesi yer alacaktır. Aynı zamanda Hayvan Hakları Fedarasyonu işbirliği ile açılacak stantta sokak hayvanları için yardım toplanacak, hayvan hakları konusunda bilgilendirme yapılacaktır. Sosyal sorumluluk açısından etkin olan zirve sonunda Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin ailelerine yardım yapılacaktır.

Zirve hakkında detaylı bilgiler egitimteknolojilerizirvesi.com adresinde yer almaktadır. Etkinliğin sosyal medya hesaplarında güncel bilgiler, konuşmacılar, çekiliş ve hediye bilgileri aktarılmaktadır.

:: Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne katılacak mısınız?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1 yorum - “Eğitim Teknolojileri Zirvesi Başlıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Öğrenciye 50 tl olmasa katılırdık, fiyatlar saçmalık.

  " Eğitim Teknolojileri Zirvesi Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eğitim Teknolojileri Zirvesi Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eğitim Teknolojileri Zirvesi Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "