Eğitimde İnteraktif devrim: Samsung 650TS E-Board


17 Ağustos 2010 Salı 06:48
Eğitimde İnteraktif devrim: Samsung 650TS E-Board

Daha sağlıklı bir eğitim ortamı yaratmayı amaçlayan yeni Samsung  650TS E-Board, multimedya özellikleri, farklı renk ve yazım seçenekleri ile öğrencilerin derslere katılımını artıracak ve öğretmenlerin daha verimli dersler yapmasını sağlayacak şekilde tasarlandı.

Ayrıca, dijital kitaplar gibi taşınabilir eğitim araçları sayesinde öğrencilerin okul dışında da eğitime eğlenceli bir şekilde devam etmelerini sağlıyor (Samsung Apps’le Kazanın).

 ,

Geleceğin ders tahtası yeni Samsung 650TS E-Board ile dersler artık hem öğrenciler hem de öğretmenler için çok daha verimli ve eğlenceli geçecek.

 

 

65 inçlik LCD ekranı ile sadece 430W enerji tüketen yeni Samsung 650TS E-Board, ince yapısı ile de sınıfta az yer kaplayarak estetik bir görüntü oluşturuyor.

50 bin saatlik kullanım ömrü bulunan LCD ekranın sahip olduğu özellikler, öğretmenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor ve öğrencilerin derslere olan ilgisin artırıyor.

Geleceğin yazı tahtası Samsung 650TS E-Board’un sahip olduğu geniş ekranda tüm Windows ikonlarına ulaşmak mümkün. Değişik renkteki kalemlerin yanı sıra sadece parmak uçları ile de ekrana yazı yazılabiliyor. Ayrıca, kablosuz mikrofon da öğretmenlere yeni bir eğitim alanı sunuyor.

 

Birlikte gelen yazılım ile en iyi eğitim ortamını yaratmak mümkün.

 

Sınıf Yönetimi (Classroom Management) yazılımı, en iyi eğitim ortamını yaratmak için birbirinden farklı birçok seçenek sunuyor. Öğretmenler, en fazla kullandıkları özellikleri ekranlarına kaydederek kendi menülerini oluşturabiliyor, istedikleri konuyu desteklemek için değişik renk, görsel ve sembol seçebiliyor. Ayrıca, ders tahtasında istedikleri arka planı seçerek derslerini bu görüntüler ile de destekleyebiliyorlar.

 

Öğretmenler istedikleri zaman öğrencilerin bilgisayarlarının internetini veya ekranı bloke de edebiliyor.

 

Yeni Samsung 650TS E-Board’un sahip olduğu özellikler, öğretmenlerin ders anlatmasını kolaylaştırıken öğrencilerin dikkatinin de tamamen derslere odaklanmasına olanak sağlıyor (Samsung’tan Yarı 3D Blu-ray Cihaz).

Örneğin, ekranda bir video oynarken aynı zamanda yazı da yazılabiliyor, PowerPoint ve Flash dosyalar ekrana vakit kaybetmeden aktarılabiliyor. Bir bilgisayardan anında ekrana görüntülerin aktarılabilmesi de sunumlar veya dosyaların paylaşımı için çok büyük kolaylık sağlıyor.

Öğretmenler, bu özellik sayesinde öğrencilerin bilgisayar ekranını da görüntüleyebilirken istedikleri zaman öğrencilerin bilgisayarlarının internetini veya ekranı bloke de edebiliyor. Aynı zamanda, öğrencilerin bilgisayarlarında eş zamanlı olarak sınav yapabiliyor ve sonuçları anında kendi ekranlarında vakit kaybetmeden görebiliyorlar.

:: Bu ürün, öğrencilerin eğitiminde bir avantaj yakalayabilecek mi?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Eğitimde İnteraktif devrim: Samsung 650TS E-Board konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eğitimde İnteraktif devrim: Samsung 650TS E-Board ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eğitimde İnteraktif devrim: Samsung 650TS E-Board ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG