Okunma

Eğitimde Yeni Moda: iPad


05 Ocak 2011 Çarşamba 08:00
Eğitimde Yeni Moda: iPad

Ders sırasında tablet PC’lerin kullanıldığı bilim kurgu filmleri çok yakında gerçek olacak. Apple‘ın büyük ilgi ve tepki çeken tablet PC‘si iPad bundan sonra  sadece son kullanıcı ve iş adamlarına hitap etmeyecek.

New York Times‘ın haberine göre, Amerika‘da birçok okul öğrencilerine ucuz iPad sağlamak için Apple ile görüşmeye başladı.

Okulların cihazla bu denli ilgilenmesini sağlayan en büyük etken ise New York‘da bulunan Roslyn lisesinin iPad’i öğrencileri için standart hale getirmesi.

Eğitimde Bilim Kurgu Dönemi

 

Lise, pilot uygulamayla iki sınıfındaki öğrencilere 47 iPad tahsis etti. Öğrencilerin derslere olan ilgisini artarken, devamsızlık oranları da ciddi oranda azaldı.

Amerikan okulları eğer Apple ile anlaşabilirse tanesi 750 dolardan 1100 iPad öğrencilerin kullanımı için sunulacak.

:: Derslerinizde iPad kullanmak ister miydiniz?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Eğitimde Yeni Moda: iPad konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eğitimde Yeni Moda: iPad ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eğitimde Yeni Moda: iPad ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "