Okunma

EHABS İhalesi Nihayet Yapılıyor


09 Haziran 2015 Salı 17:30
EHABS İhalesi Nihayet Yapılıyor

Bu zamana kadar yabancı firmalara emanet edilen Elektronik Haberleşme Altyapı Bilgi Sistemi, nihayet ihaleye açılıyor.

Konuyla ilgili olarak Haberleşme Genel Müdürlüğü‘nden yapılan açıklamada daha önce iki defa ertelenen EHABS ihalesinin, 11 Haziran Perşembe günü gerçekleştirileceği belirtildi.

EHABS Nedir?

Açılımı Elektronik Haberleşme Altyapı Bilgi Sistemi olan EHABS, kısaca Türkiye‘de mevcut olan tüm iletişim altyapısının yönetildiği bir yazılım platformudur. Yani EHABS, aslında ülkemiz için son derece kritik bir öneme sahiptir diyebiliriz.

15-06/09/1-1433859363.jpg

İşte bu kritik platform için daha önce iki defa ihaleye çıkılmasına karar verilmiş fakat çeşitli nedenlerden ötürü iki ihale de iptal edilmişti.

Yeni ihalenin tarihi merakla beklenirken, Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada EHABS ihalesinin 11 Haziran Perşembe günü gerçekleştirileceği belirtildi. Belirtilen tarihin genel seçimlerden hemen sonraya sıkıştırılması, alanında uzman kişiler tarafından “manidar bir zamanlama” şeklinde yorumlandı.

Yerli Firmalardan Teklif Yok

Kamu ve özel sektörde bu tip projeler için şu zamana kadar yabancı firmalar tercih edilmişti. Yapılacak olan ihaleye teklif verilmemesi halinde, aynı sistemin devam etmesi gündemde. İşin garip kısmı ise, Türkiye‘de bu projeyi gerçekleştirebilecek Turk Telekom, Turkcell, Vodafone, Avea gibi şirketler olmasına karşın, hiçbir firma henüz ihale için teklif sunmuş değil. Bakalım işin sonu nereye varacak. Bekleyip göreceğiz.

:: Sizce EHABS gibi önemli bir ihaleye, firmalarımız neden teklif vermiyor?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “EHABS İhalesi Nihayet Yapılıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Söyleyim ben sana kim olduğunu Vatan Hainlerinin bir diğer planı..Anladınmı Şimdi!!! ?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Gavurun ya da paralelin eline geçmez artık teklemekten tökezlemekten bıktık

 3. SDN Okuru dedi ki:

  EHABS'yı daha geniş açıklasak iyi olur. Bu süreç de bizleri etkileyecek neler olacak.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Zamanlamasý manidar olduðu için sürpriz olmuþtur, haberleri yoktur ondan.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  😀 kedidir kedi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Manidar ne demek ya her şeye siyaset soktunuz bir slogan atmadı
  ğınız kaldı

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Alanına uzman olan o kişileri söyleyin de biz de bilelim, zamanlamanın neden manidar olduğunu soralım.

" EHABS İhalesi Nihayet Yapılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EHABS İhalesi Nihayet Yapılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EHABS İhalesi Nihayet Yapılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "