Okunma

Eklentileri Kontrol Eden Eklenti


31 Temmuz 2009 Cuma 15:30
Eklentileri Kontrol Eden Eklenti

Firefox’ta bir eklentiyi ayarlamak için tek yapmanız gereken: Araçlar menüsünü açıp Eklentiler‘e tıklamak. Açılan diyalog penceresi farklı bir sekmedeyse Eklentiler sekmesine geçip, aradığınız eklentiyi bulmak ve Ayarlar tuşuna tıklamak. O kadar da “tek yapmanız gereken” değilmiş…

Bu çileli yolu katetmek yerine, Options Menu adlı eklentiyi kurarak, tüm eklentilerinizi araç çubuğuna ya da Araçlar menüsüne ekleyebilirsiniz. Üstelik menüyü tüm eklentileri kapsayacak ya da sadece istediğiniz eklentileri barındıracak şekilde de ayarlayabiliyorsunuz.

Özellikle sıklıkla ayarlanması gerekebilen Personas, NoScript gibi eklentileri kullananlar için Options Menu olmazsa olmazlar arasına girebilecek kadar iyi.

:: Options Menu eklentisini Firefox’a kurun.

:: Bu eklenti işinize yaradı mı?

Bilgi İçin : Options Menu
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Eklentileri Kontrol Eden Eklenti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eklentileri Kontrol Eden Eklenti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eklentileri Kontrol Eden Eklenti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "