Ekonomi Bakanı, Bitcoin hakkında konuştu!


24 Aralık 2017 Pazar 23:59
Ekonomi Bakanı, Bitcoin hakkında konuştu!

Ekonomi Bakanı Bitcoin hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Bakan Zeybekçi‘nin Bitcoin için söylediği ifadeler oldukça ilginç.

Yapılan bir röportajda “Bitcoin’in global bir saadet zinciri olma riski son derece yüksek. Hiçbir tabana, hiçbir varlığa, hiçbir üretime dayanmıyor. Ne benim ne de etrafımdakilerin hiçbir şekilde aklından geçmez. Vatandaşlarımıza da bu konuyla ilgili, “Aman ha!” diyorum.” ifadesini kullanan Zeybekçi, bakanlığın konuyla ilgili incelemesinin devam ettiğini de belirtti.

ekonomi bakanı bitcoin açıklaması sdn

Ekonomi Bakanı Bitcoin alternatifi de verdi!

Bakan Zeybekçi, Bitcoin yerine üretime dönük şirketlerin hisselerinin alınmasını daha mantıklı bulduğunu söyledi. Türkiye‘ye yatırım yapmalarını öneren Zeybekçi, bu yöntemin daha makul olduğu kanısında.

:: Ekonomi Bakanı’nın Bitcoin hakkındaki açıklamasına katılıyor musunuz?

 
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Ekonomi Bakanı, Bitcoin hakkında konuştu!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsanlık açmaza girdi,diyelim ki bitcoin sistemi çöktü,bu sefer alternatifleri ile devam edecek ve insanlar bunun için yazılım geliştirecekler,elektrik ***** global saadet zinciri isim değiştirececek ama hep var ***** bunun bir karşılığı yok kara delik gibi yutulan paralar söz konusu,kime kazandırıyor derseniz ilk olarak bu sistemi kuran sözde japon ada sahip kişiye ikincisi ise 1 bitcoini 5 dolara alıp elinde biriktirip onu kendi kurduğu siteler vasıtasıyla tekrar dolar karşılığı satan kimseler kazanıyor olacaktır.Başka kimse bu işten para ***** övülecek bir tarafı ***** varsa söylesin nerede harcanıyor yani karşılığı varsa nerde ?

  Ayrıca içerisinde büyükçe bir tuzak daha barındırıyor:Herhangi bir devlet bu yemi yutarsa ekonomisi büyük zarar görür.Olta yemine gelmeyin az bir geriden bakın araştırın ve mantıklı düşünün,hiç bir şey bedevaya yükselmez ya da alç***** odaklı düşünün derim.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ripple a 1000 tl yatırdım 3 gün içinde 4 bin tl oldu. Nasıl olacak bu iş

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Doğrusunu söylemiştir.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  bu açıklmada bitcoin ve diğer cripto paraları yasaklanıcak izlenimi uyandırdı..

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  bitcoin kolay yoldan zengin olma hayalleri olan boş adamların işi

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Bakanın açıklamasını son derece yerinde buldum, çünkü bitcoin denen şey, para demiyorum, devletler tarafından altın rezervi karşılığında basılan bir para değil, altın, gümüş, petrol, doğalgaz, elmas gibi fiziksel bir değer değil, bir şirketin payı, ortaklığı anlamına gelen hisse değil, devlet tarafından borçlanma denen tahvil değil, kısacası hiç birşey değil. Bunun değerinin birilerinin nazarında lafta 0dan milyona çıkmasının bir anlamı yok, sonuç olarak muhakkak milyondan 0a da inecektir, çünkü belli ki tarihin en büyük balonu ve insanların cebindeki gerçek değerleri çalmak üzerine kurulmuş bir sahtekarlık.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Bitcoin aslında BlockChain mantığı zaten tüm bu saydıklarınıza alternatif yada tepki olarak gelmiş bir yapı. Merkezi olmauan “decentralized” bir yapı oluşturmak için kurulmuştur 🙂

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Blockchain ve Bitcoin olayını anlamamış sıradan bir vatandaş. Tamam haklısın kardeş diyip geçiyoruz. Çok zorlamayın.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  bir de bakan olmuş, söylediği laflara bak. geleceği göremeyen adam bir de yorum yapıyor.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Lafın arasında bir blockchain tabiri kullanında altyapısını okuduğunuzu zannedelim. Ekosistemin sadece bitcoinden oluştuğunu zannediyorlar sanırım. Merkezi olmayan yapıların sistemi kökünden değitireceğini göremiyorlar.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Artık böyle cahillerin bakan olmaması gerekiyor… bide ekonomi bakanı dünya kabul etmiş iş işten geçmiş senin düşüncenin bir önemi yok anla artık gençlere danış anlamıyorsan eskidendi artık imece usulü alışveriş posta güvercini yerinede cep telefonu çıktı hani vergi üzerine vergi koyduğunuz konuşmaya yarayan alet…

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Bravo gerçekten , millet aya çıkıyor bizim bakanımız ise blockchain ne bitcoin ne onu bilmiyor , sonra biz dünya ülkesiyiz, yok bilmem ne ?
  Yahu senin ekonomi bakanın böyle bilgisiz dünyadan habersiz olursa nekadar ileri gidebilirsin ki? Bakan yahu bakan insanlara ekonomide yol gösterecek önünü açacak kişi uyuyor ne diyelim , ülke olarak Allah’a emanet yaşıyoruz bizim neyimize blockchain karpuz, patates falan yeter bize ..

" Ekonomi Bakanı, Bitcoin hakkında konuştu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ekonomi Bakanı, Bitcoin hakkında konuştu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ekonomi Bakanı, Bitcoin hakkında konuştu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG