Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon teste girdi


26 Aralık 2020 Cumartesi 22:14
Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon teste girdi

Geçenlerde ekran altı kamerasına sahip ilk telefon olarak duyurulan ZTE Axon 20 5G için başka bir versiyon daha ortaya çıkmıştı. ZTE Axon 20 5G Extreme Edition olarak adlandırılan telefon farklı bir tasarım ile tanıtılmıştı. Daha bu tanıtımların üstünden çok zaman geçmeden telefonlara yaptığı testlerle bilinen JerryRigEverything YouTube kanalı üzerinden yeni bir video geldi.

Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon dayanıklılık testinde

JerryRigEverything pek çok telefonu eline geçirdiği gibi parçalarına ayırıyor ya da zorlu dayanıklılık testleri uyguluyor. Telefonların dayanıklılığını test ederek gözler önüne seren kanalın yeni konuğu da ZTE Axon 20 5G oluyor. Telefonun arka tarafta heybetli bir kamera kurulumu bulunuyor. Geçişli bir arka kapak tasarımına ev sahipliği yapan telefon, ekran altı kamerasına yer veren ilk telefon olmasıyla akıllara kazınıyor.

Telefonun söz konusu teknolojisi bu şekilde görünüyor:

Videonun ilerleyen dakikalarında ise falçata ile plastik çerçeveleri soyuluyor. Telefonun dayanıklılığını ölçen kanal, telefonun keskin bir nesne ile soyulabildiğini gözler önüne seriyor. Telefon daha sonra zorlu bir diğer teste geçiyor: Çakmak ile yakılma testi! Bu testte ise çakmağı ön tarafta ekranın altına gizlenen kamera sensörüne tutan YouTuber, sensörün daha görünür hale geldiğini söylüyor.

Bir sonraki aşama ise bükülme testi oluyor. Telefonu ellerinin arasına alan YouTuber, bükmeye çalışıyor ancak telefon bu noktada dayanıklı çıkıyor. Çok az bükülen telefon genel anlamda bu testleri atlatıyor. Dilerseniz videoyu izleyip kendi yorumunuzu yapabilirsiniz:
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

O kamera orada çizgi cizgi gözüküyor çakmaktan önce bile videoyu izledim. Ben kamerası görünen bir telefona ekran altı kamera demem. Tamamen gözükmez ise derim orada göxülüyor sonucta iz var

" Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon teste girdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon teste girdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon teste girdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme