Ekran kartı seçerken dikkat edilecekler!


27 Ağustos 2017 Pazar 15:30
Ekran kartı seçerken dikkat edilecekler!

Ekran kartı seçerken dikkat edilecekler ile karşınızdayız. Bilgisayarlarımızın ana birimlerinden biri olan ve oyunlardan tutun, daha birçok uygulama için farklı özelliklerle karşımıza çıkan ekran kartlarını alırken hangi maddelere dikkat etmeliyiz. Seçim noktasında yardımcı olmak için sizlere mini bir rehber hazırladık.

Ekran kartı nasıl seçilir?

Aldığımız ekran kartının modeli ve fiyat aralığı kesinlikle, topladığımız PC veya sahip olduğumuz PC ile uyumlu olmalıdır. Aksi halde satın aldığınız ekran kartı sistemin dar boğazına takılır ve verdiğiniz parayla hiç orantılı olmayan bir grafik performansı ile karşılaşırsınız. Bu noktada ekran kartını belirledikten sonra ona göre bir sistem inşa etmeniz gerektiğini asla unutmayın. O gelin hep beraber ekran kartlarını masaya yatırdığımız mini rehberimize geçelim.

17-06/07/ekran-karti-secerken-dikkat-edilecekler-sdn-2.jpg

İş mi oyun mu?

Aslında CUDA çekirdekleri sağ olsun NVIDIA kullanıcıları için kurgu programları ve oyun performansı GTX serisinde son derece sağlam bir performans sağlıyor. Ama şunu unutmayın: oyun için özel olarak üretilen ekran kartları, çalışmak istediğiniz iş alanına göre verimsiz olabilir.

NVIDA Quadro (AMD tarafında FirePro) serisini ele alalım. Bu özel ve görece çok pahalı NVIDIA ekran kartı serisi, Adobe ve daha birçok üçüncü parti yazılım firmasına destek verebiliyor. Bu sayede iş hayatında kullanacağınız program/programlara özel sürücüleri yükleyerek ciddi bir performans elde edebiliyorsunuz.

Oyun tarafında ise elimiz biraz daha rahat. Genel olarak RX ve GTX serileri oyuncular için üretilen ekran kartlarını içeriyor. Alve üzerinden ekran kartı modellerini görüntüleyebilir ve kendinize en uygun çözümü bularak, seçiminizi yapabilirsiniz.

:: En yeni ekran kartı modellerini Alve.com üzerinde görüntüleyin.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ekran kartı seçerken dikkat edilecekler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ekran kartı seçerken dikkat edilecekler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ekran kartı seçerken dikkat edilecekler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  2. 2 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  3. 3 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  4. 4 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  5. 5 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  6. 6 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  7. 7 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!
  10. 10 Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü? Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü?