Okunma

Ekşi Sözlük, Ekşi Şeyler ile Karşımızda


04 Mart 2016 Cuma 14:30
Ekşi Sözlük, Ekşi Şeyler ile Karşımızda

1999 Yılında kurulan, 70 bin yazarı bulunan Türkiye’nin ilk Sosyal Medya mecrası Ekşi Sözlük, yazarlarının oluşturdukları içerikleri yepyeni bir web sitesi olan Ekşi Şeyler’ de kullanıcılarla buluşturuyor.

Ekşi Şeyler nedir?

Ekşi Şeyler’ de, Sözlük yazarlarının yazmış oldukları içerikler, editörler tarafından seçilerek; fotoğraf, video ve GIF desteği ile beraber okuyucuyla buluşturulacak.

Kullanıcılar artık Ekşi Şeyler’ de istedikleri konuda Ekşi Sözlük bünyesinden seçilmiş içeriklere görsel destekli bir şekilde ulaşabilecek.

İçerikler Renkli Bir Arayüzle Sunulacak Ayda 23 milyon kullanıcının ziyaret ettiği, Alexa istatistiklerine göre Türkiye’de en çok ziyaret edilen Türk web sitesi olan Ekşi Sözlük, kullanıcılara bambaşka bir kullanım alanı yarattığı Ekşi Şeyler ile Sözlük’ün en güzel içeriklerini farklı bir sunumla kullanıcılarla buluşturacak.

Bilgi ve mizah kaynağı olmasının yanı sıra, gündemin de sıkı bir takipçisi olan Sözlük’ ten seçme içerikler Ekşi Şeyler’ de yer alacak. Ekşi Şeyler ile birlikte, son yıllarda popüler olan ‘’bol görsel, az bilgi’’ anlayışına yepyeni bir soluk getirilerek, internet kullanıcısına çok daha verimli bir alan sunulacak.

Sözlük ile ilgili başka projeler üretmek adına geçtiğimiz sene ABD’ye yerleşen Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu, yönetimi, kendisiyle uzun yıllardır çalışan Başak Purut’a devretmişti.

16-03/04/eksi.jpg

Sözlük’ ün yönetimini devralan Başak Purut, uzun yıllardır Sözlük bünyesinde yapmış olduğu çalışmalar ve tecrübesiyle kullanıcılara yepyeni bir mecra sunuyor.

90’ların internet ruhunu taşıyan Ekşi Sözlük, yeni yönetimi ile birlikte bir yeniliğe daha giderek Ekşi Şeyler’ i kullanıcılarla buluşturuyor.

Kaliteli İçeriklerin Daha Geniş Kitleyle Buluşturulması Hedefleniyor

Ekşi Sözlük yöneticisi Başak Purut, Ekşi Şeyler projesinin gerekliliğine vurgu yaparak, sebeplerini sıraladı. Purut, “Ekşi Sözlük gibi her konuda sonsuz içerik üretilen ve gündemi yoğun bir mecrada, her içerik hak ettiği ilgiyi göremeyebiliyor. Ekşi Şeyler’ de, editörlerimizin Sözlük’ ten özenle seçtiği içerikleri keyifle okunabilecek bir ortam sunacağız. Yazarların değerli içeriklerini öne çıkararak Ekşi Sözlük’ teki kaliteli içeriği daha geniş bir kitleye, daha kolay erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sözlük kurucusu Sedat Kapanoğlu da proje hakkındaki düşüncelerini “İnternet’in sonsuz gürültü üretebilme gücü var. Ekşi Şeyler akıp giden sosyal medya hengamesinde, bu gürültünün bastırdığı, gözden kaçırdığımız içeriğe ulaşım için yeni bir yol oluşturmayı vadediyor. Sabah bakkaldan ekmek ve yumurtayla birlikte alıp, kahvaltıda okuyabileceğimiz bir mecra olacak.” şeklinde ifade etti.

:: Ekşi Sözlük’ün yeni girişimi Ekşi Şeyler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Ekşi Sözlük, Ekşi Şeyler ile Karşımızda”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Entey hırsızlığının tescillendiği site.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  nays

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bütün bu platformlara karşıyım. Bizim iyi eğitimli, ahlaklı, iyi insanlara ihtiyacımız var. 'İnci' tayfasına değil!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  cCc İNCİCİYİZ cCc

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hdp ve demirtasci tayfayi, tatlı su solcuların eksi sözlükte yeniden sindirdiler ortam şimdi o barış guvercinlerinden arininca eskisi gibi oldu

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Begendim guzel olmus

 7. SDN Okuru dedi ki:

  peki ekşisözlükteki devasa hdp ve demirtaş goygoyu ve desteği bu yeni oluşumda da devam ettirilecek mi ?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be şu ziyaretçi sayısına ***** aydınlatan bir bilim sitemiz olsa acaba bu kadar ziyaret edilirmi.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Eski sözlükğü geri istiyoruz. Ne o öyle parlak beyaz ekran. Kör olduk sayın kanzuk efendi

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Incileri göreyim 😀

" Ekşi Sözlük, Ekşi Şeyler ile Karşımızda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ekşi Sözlük, Ekşi Şeyler ile Karşımızda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ekşi Sözlük, Ekşi Şeyler ile Karşımızda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "