Okunma

Ekran Kartıyla Şifre Kırılıyor


24 Ocak 2009 Cumartesi 22:08
Ekran Kartıyla Şifre Kırılıyor

Kablosuz ağların şifrelerini test etmek için geliştirilen bir yazılım, sadece bilgisayarınızın işlemcisini değil aynı zamanda ekran kartınızın paralel işlem yeteneğini de kullanıyor. Şifre kurtarma (ve kırma) konusunda uzman olan Elcomsoft tarafından sunulan Wireless Security Auditor, kablosuz ağların güvenliğini belirli bir süre test ederek sağlam olup olmadığını denetliyor. Tabii ki bir şekilde, bu yazılımla kablosuz ağların şifrelerini kırmak da mümkün.

Ekran Kartından Dopingli

Elcomsoft yeni birçok güvenlik ürününde olduğu gibi, Wireless Security Auditor ürününde de ekran kartlarının paralel hesaplama gücünü kullanabiliyor. Nvidia’nın CUDA ve AMD’nin ATI Stream teknolojilerini destekleyen ürün, bu şekilde çok kısa süre içinde çok daha fazla şifreyi kablosuz ağ paketleri üzerinde deneyebiliyor.

Hangi Ekran Kartlarında Çalışıyor?

Elcomsoft ürünlerindeki ekran kartı hızlandırma teknolojisinin çalışması için, Nvidia’nın Tesla serisi paralel işlemci setlerine, GeForce 8, 9 ve 200 serisi bir ekran kartına veya yeni Quadro ekran kartlarına ihtiyacınız var. AMD tarafında ise ATI Radeon HD 3870 ekran kartı ve HD 4000 serisi ekran kartlarının yanı sıra, Fire Stream paralel işlem kartları kullanılabiliyor. Ekran kartı desteğiyle, bir ATI Radeon HD 4870 kullanarak saniyede 15.750 şifre deneyebiliyorsunuz.

Diğer Gereksinimler

Bu yazılımı kullanabilmeniz için herhangi bir kablosuz ağ dinleme yazılımından alacağınız standart TCPDUMP biçimindeki iletişim kaydı dosyasına ihtiyacınız var. Bu yazılım, size bu yeteneği sunmadığı için, bu özelliği taşıyan ayrı bir yazılıma ihtiyacınız var.

:: Yazılımın deneme sürümünü indirmek için tıklayın.

:: Yazılımın indirimli fiyatının 600 dolar civarında olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilgi için: Elcomsoft
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Ekran Kartıyla Şifre Kırılıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  600$ hiç de fazla bir fiyat değil, tabii ki program vaad ettiğini yapabiliyorsa. Bir de firmaların güvenlik için harcadıklarını duşunun ve karşı tarafın guvenliğini kolaylıkla alt edip finansal sırlar calabildiğinizi dusunun. Hayır çok değil, değil mi?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun sana

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer şifreniz 10 karakterden fazla ise 2 trilyon yılda kırabilir ki buda insan ömrü için çok fazla bir sü***** kırmaya çalıştığınız şifre 10 karakterden fazlaysa vayy halinize örneğin Intel Core 2 Quad Q6600 işlemci bu yöntemle saniyede 1100 şifre deneyebilirken, Radeon HD 4870’den faydalanan bu yazılım saniyede 16.000 şifre deneyebiliyor. Eğer kullanılan ekran kartı NVIDIA Tesla S1070 gibi daha gelişmiş özelliklere sahipse saniyede 52.000 şifre denemek mümkün.Diğer yandan eğer şifreniz basit bir kelimeden oluşmuyorsa çok da korkmaya gerek yok çünkü 10 karakterden oluşan güçlü bir şifreyi Radeon HD 4870 ile kırmak 2 trilyon yıl alabilir. Eğer işlemci adedini artırarak bu süreyi bir yıla indirmeyi tercih ederseniz bu kez de 1,6 milyon adet Radeon HD 4870’i aynı anda çalıştırmanız ***** çoğu kişi bilinçlendi kolay şifrede koymuyorlar bunuda hesaba katınki moraliniz bozulmasın :)) sevgiler

 4. SDN Okuru dedi ki:

  slm eğe cidden çalışıyorsa indirlelm

 5. SDN Okuru dedi ki:

  manyakmı bunlar

 6. SDN Okuru dedi ki:

  araba mı satın alıyorum kardeşim ne böle ya

 7. SDN Okuru dedi ki:

  600 dolar cok fazla bır fıyat

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Gelsin de kırsın benim WPA2 şifremi.. 63 raslantısal ASCII karakterden oluyor.. Gel kır! Hadi kırsana!

" Ekran Kartıyla Şifre Kırılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ekran Kartıyla Şifre Kırılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ekran Kartıyla Şifre Kırılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "