Okunma

Mouse ve klavye olmadan oyun oynamak! (Video)


10 Ocak 2020 Cuma 12:35
Mouse ve klavye olmadan oyun oynamak! (Video)

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2020 ilginç teknolojilere ev sahipliği yaptı. Farklı sektörlerde hayatı kolaylaştıran teknolojileri arka arkaya sergilendi. Bunlardan biri de Neofect isimli şirket tarafından geldi. Teknoloji temelde rehabilitasyon sürecini eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor. İşte Neofect akıllı eldiven…

CES 2020 ile ilgili tüm haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Neofect akıllı eldiven ile rehabilitasyon süreci kolaylaşıyor

Spigen sponsorluğunda Neofect standını ziyaret ettik ve sağlık alanında yapılan geliştirmelere yakından baktık.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Akıllı eldiven teknolojisi nasıl çalışıyor?

CES Unveiled etkinliğinde sergilenen teknoloji el felci geçirmiş hastaların rehabilitasyon sürecini kolaylaştırıyor. Hasta tarafından evde kullanılabilen yüksek teknolojili ürün, rehabilitasyon sürecini oyunlaştırmayı amaçlıyor. Terapiyi eğlenceli hale getiren teknoloji bu sayede motivasyonu artırıyor.

Kullanıcının eline giydiği eldiven tamamıyla ele yapışıyor ve hareketleri izliyor. Beynin öğrenme kapasitesi olarak da tanımlanan nöroplastisiteyi uyaran eldiven, hastanın hareketlerini ve iyileşmesini kaydederek akıllı telefon uygulamasına aktarıyor.

Temizlenmesi ve bakımı olay olan bir elastomer malzemeden üretilen akıllı eldiven, mobil uygulaması ve bir tablet ile birlikte geliyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mouse ve klavye olmadan oyun oynamak! (Video) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mouse ve klavye olmadan oyun oynamak! (Video) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mouse ve klavye olmadan oyun oynamak! (Video) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "