EA 2.1 milyar dolarlık anlaşmayı tamamladı


30 Nisan 2021 Cuma 21:48
ABONE OL
EA 2.1 milyar dolarlık anlaşmayı tamamladı

Oyun sektöründeki hakimiyetini artırmak isteyen EA (Electronic Arts), mobil oyun geliştiricisi Glu Mobile‘ı 2.1 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Oyun sektöründeki en büyük anlaşmalardan birine imza atan şirket, mobil cihazlardan gerçekleştirilecek mikro işlemlerden daha fazla para kazanmayı hedefliyor.

Şubat ayında EA, Glu Mobile ile satın alma görüşmelerinin başladığını açıklamıştı. Kısa süre önce de Codemasters‘ı 1 milyar dolara bünyesine katan EA, eski bir yöneticisinin başında olduğu Glu Mobile ile imzaların atıldığını belirtti. 500 geliştirici ve 800 çalışanı bulunan ABD merkezli şirket, EA’in mobil oyun bölümüne katkıda bulunacak.

Electronic Arts, Glu Mobile’ı satın aldı

Anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulunan Glu CEO’su ve eski EA yöneticisi Nick Earl gelecek hedefleriyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Birlikte mobil cihazlara öncelik veren stratejik bir yaklaşımı hızlandıracak ve yaratıcı liderlik yoluyla yenilikçiliği yönlendireceğiz. Bir yandan da oyuncularımıza birinci sınıf etkileşimli deneyimler sunacağız.”

Kısa süre önce Çinli oyun şirketi Tencent’in de ufak bir hissesini satın aldığı firmanın CEO’su ayrıca, Kim Kardashian: Hollywood, MLB Tap Sports Beyzbol ve Design Home gibi mobil uygulamaların daha hızlı gelişmesi için fırsat doğduğunu belirtti.

glu-mobile-2-1-milyar-dolara-resmen-eanin

Kim Kardashian: Hollywood, firmanın önemli oyunlarından.

EA CEO’su Andrew Wilson ise bu satın alım için şu açıklamalarda bulundu:

“Yetenekli ekiplerimiz ve güçlü fikri mülkiyet birleşimi, bizi dünyanın en büyük oyun kategorisinde lider olarak konumlandırıyor. Mevcut oyunlarımızı genişletecek ve her yerdeki oyuncular için spor, yaşam tarzı ve gündelik alanlarda daha şaşırtıcı yeni deneyimler sunacak güçlü bir büyüme motoru yaratıyoruz.”

Anlaşmayla Glu’nun mobil oyunları EA tarafından yayınlanmaya devam edecek. Mevcut oyunlarının ayda 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını vurgulayan oyun devi, bu hafta başında bir başka mobil geliştirici Skillz ile yeni bir oyun için konsept sunumları gerçekleştirdi.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

Parayı çöpe atmış.

" EA 2.1 milyar dolarlık anlaşmayı tamamladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere EA 2.1 milyar dolarlık anlaşmayı tamamladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda EA 2.1 milyar dolarlık anlaşmayı tamamladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  2. 2 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  3. 3 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  4. 4 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  5. 5 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  6. 6 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  7. 7 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  8. 8 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  9. 9 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  10. 10 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması