Okunma

Dijital Kıyafetler Hayal Değil


10 Haziran 2011 Cuma 11:10
Dijital Kıyafetler Hayal Değil

OLED paneller, e-paper ekranlar ve Paper-Phone derken bir başka ilginç icat daha ortaya çıktı. Bu ilginç araştırmanın ürünü sayesinde insan saçından binlerce kat daha ince olan nano iplikler ile üretilen kumaşlar gerçeğe dönüşüyor.

Nasıl Olacak?

Atomik katman çöküntüsü adı verilen teknoloji sayesinde, insan saçından binlerce kat daha ince olan iplikler sayesinde yapılan kumaşlar dijital veri aktarımı yapabilecek. İnorganik kumaştan oluşacak olan bu kıyafetler elektirik akımını geçirerek giyilebilir dijital araçların kapısını açacak. North Carolina State Üniversitesi‘nin bu araştırması, gelecekte belki de kıyafetlerimiz sayesinde iletişim kurmak, hatta oyun oynayıp, mesajlaşmak için kullanılabilecek.

:: Bu icat sizin aklanıza ne gibi uygulanabilir fikirler getirdi?

 
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “Dijital Kıyafetler Hayal Değil”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    değişik

  2. SDN Okuru dedi ki:

    işin yoksa bi de o elbiseyle ıslanma vs

" Dijital Kıyafetler Hayal Değil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dijital Kıyafetler Hayal Değil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dijital Kıyafetler Hayal Değil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "