Okunma

Elektrikli Jet Lilium’ın test uçuşları yapıldı


22 Nisan 2017 Cumartesi 09:35
Elektrikli Jet Lilium’ın test uçuşları yapıldı

İki kişilik tamamen elektrikli Lilium Jet,ilk test uçuşunu bu hafta yaptı. Lilium Aviation’ın prototibi, drone tipi hava araçlarından %90 daha az enerji tüketiyor ve geleceğin ulaşım modeli olma potansiyelinde.

Dikey kalkış ve iniş (VTOL)

Almanya merkezli Lilium Aviation bu hafta ilk test uçuşu için iki tekerlekli, elektrikli, dikey kalkış ve iniş (VTOL) yapabilen jet prototipini test etti.

Test sırasında uzaktan kumandayla çalıştırılan jetin, yakın bir tarihte ilk insanlı uçuşunu yapacağı da belirtiliyor. Lilium jetin 10 metrelik kanatlarına 36 adet ayrı motor monte edilerek güçlendirilmiş.

17-04/22/elektrikli-jet-lilium-shiftdelete.jpg

Lilium’ın elektrikli bataryası, 300 km’lik menzile sahip ve maksimum 300 km/s’lik seyir hızına ulaşabiliyor. Son zamanlarda yapılan basın açıklamalarına göre Lilium Jet, drone tarzı uçaklardan yüzde 90 daha az enerji tüketiyor.

Elektrikli havacılık

Şirket, Lilium Jet ile teknolojiyi herkes için erişilebilir hale getirmeyi ve kentsel bölgelerdeki pahalı pahalı ve bunaltıcı yolculuk anlayışını değiştirmeyi amaçlıyor.

Elektrikli havacılık henüz tam olarak gelişmiş olmasa da bu prototipin tasarımı, diğer elektrikli uçaklara kıyasla güç tüketiminde çok daha verimli. Bu tür elektrikle çalışan uçaklar fosil yakıtların terk edilip, temiz enerjinin kullanımını teşvik ediyor.

:: Elektrikli Jet Lilium hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Elektrikli Jet Lilium’ın test uçuşları yapıldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Onu şöyle hallediyosun kardeşim ilk olarak arabalardada olduğu gibi bataryanın/deponun ne kadar dolu olduğuna bakıyorsun

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Havadayken elektrikler kesilirse ne olacak??

" Elektrikli Jet Lilium’ın test uçuşları yapıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elektrikli Jet Lilium’ın test uçuşları yapıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elektrikli Jet Lilium’ın test uçuşları yapıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "