Elektrikli Mustang SUV Mach 1 geliyor!


10 Eylül 2018 Pazartesi 15:16
Elektrikli Mustang SUV Mach 1 geliyor!

Geçtiğimiz Mayıs ayında ilk detayları ortaya çıkan Elektrikli Mustang SUV Mach 1, hakkında ilk bilgiler gün yüzüne çıktı Paylaşılan detaylar ile birlikte Ford’un yeni elektrikli SUV’u olacak olan Mach 1’in arka tarafına ait olan görsel sürücüler ile paylaşıldı.

Elektrikli Mustang Mach 1 SUV, 2020 yılında asfalta iniyor!

Ford Mustang görünüm elektrikli SUV ile otomobil tutkunlarının gönlünü feth edecek olan Ford, oldukça iddialı bir model ile geliyor. Detroit Auto Show‘da ilk olarak duyurulan Mach 1 adeta sır gibi saklanıyordu.

Neredeyse resmi duyurunun ardından 9 aylık bir süre geçmesine rağmen, hakkında hiç bir detay paylaşılmayan elektrikli SUV  ile ilgili bugün ilk somut adımlar sonunda atıldı. İlk detayları Mayıs ayı içerisinde gelen Ford Mach 1, için paylaşılan raporda ” Yerden Yüksekler” grubuna dahil edileceği belirtilmişti.

Mach 1’i grubunun diğer araçlarından ayıran en büyük özelliği ise, tamamen elektrikli bir mimarinin üzerine şekilleniyor olması olarak gösteriliyor. Efsanevi Ford Mustang’in tasarım çizgilerini taşıyan yeni Ford Mach 1 tasarımıyla SUV otomobil hayranlarının oldukça dikkatini çekecek.

Ford Mach 1 elektrikli mustang

Geleceğe yönelik bir proje olacak olan Mach 1‘in bugün ilk teaser görseli sürücüler ile paylaşıldı. Aracın arka bölümünün paylaşıldığı bu teaser görselinde, Ford Mustang‘in arka grubundaki ışıklandırmalara ve ufak tasarım çizgilerine sahip olduğunu rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Fakat yeni aracın Mustang‘in kaslı yapısını nasıl lanse edileceği hakkında fikir sahibi olmadığımızı da altını özellikle çizelim.

Ford Mach 1 tek şarjla 480 km yol gidebiliyor

Ford Mach 1 hakkında tek paylaşılan teknik bilgi ise, yeni elektrikli SUV aracın tek bir şarjla 480 km yol gidebiliyor olması. 2022 yılına kadar elektrikli araçlarına 11 milyar dolarlık bir yatırım yapacak olan Ford, önümüzdeki süreçte geleceğe yönelik projeleriyle çıkması bekleniyor.

Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, elektrikli ve hibrit araç modellerinin sayısı 40 adete çıkartılacak. Bu 40 modelin 16’sı ise tamamen elektrikli olacağı belirtiliyor. Son olarak ise elektrikli aracın 2020 yılında asfalta ineceğini de belirtelim.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Elektrikli Mustang SUV Mach 1 geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elektrikli Mustang SUV Mach 1 geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elektrikli Mustang SUV Mach 1 geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!