Okunma

Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak


23 Mart 2015 Pazartesi 14:00
Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak

Nature’ın paylaştığı özel bir rapora göre, çok sayıda bilim insanının katıldığı bir araştırma, gelecekte elektrikli otomobillerin dünyanın ve pek tabii doğanın dengesi için önemli bir rol üstleneceğini ortaya koymuş. Buna göre elektrikli araçlar günümüzde diğer otomobillere göre çok daha az sıcaklık üretiyor, aşırı ısınmadan kaçınmış olarak mevsim dengelerini bile korumanın önünü açıyor.

Elektrikli otomobillerin sahip oldukları soğutma sistemleri ve enerji depolama için kullanılan özel aksamları, mevcut araçların motorlarına göre de daha çevre dostu olarak biliniyor. Ürettikleri sıcaklığın minimum seviyede olduğu dile getirilirken, önemli bir de ekleme yapılıyor. Rapora göre özellikle de büyük şehirlerde yaygınlaşacak olan yeni nesil otomobiller sıcaklığı yüksek tutmayacağı için daha az klima çalışacak, bu da atmosfere yayılacak daha az zararlı gaz anlamına gelecek.

:: Tesla, 2016’da Türkiye’de!

15-03/23/bmw-i8.jpg

Beijing’teki elektrikli otomobiller sayesinde, kısa bir süreçte havalandırma kaynaklı karbondioksit günlük emisyonu 11 bin 779 tonluk bir düşüşe sahne olmuş. Kara geçilen binlerce kW’lık enerji de bir başka artı olmuş.

San Francisco Bay gibi ekoloji dostu bölgelerde bile henüz düşük kullanım oranlarına sahip olan elektrikli otomobillerin ilerleyen yıllarda daha çok yaygınlaşacağı söylenirken, bu sayede hem petrole olan bağımlılık azalacak, hem de doğa için çok önemli bir devrim yaşanmış olacak.

:: Elektrikli otomobiller gerçekten de geleceğin kurtarıcıları arasında yer alabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nukleer santrallerde disariya isi verilmez reaktor cok ufak bir kisimdir ve yalitim cok kuvvetlidir. Termik santraller ilkel ve ortama zarari coktur.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Elektriği üretmek için kullanılan yöntemlerden kaynaklı (termik santral, nükleer santral vb) oluşan ısı?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  elektrikliler çıktıya iyice yaygınlaisın görün bakın türkiyede petrol bulurlar .. artık atanın heykelinimi dikerler petrolle bilmem…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sen çok biliyorsun nükleer enerji santrallerinin zararlarını. bir halttan anladığın yok konuşuyorsun boş boş

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Abi sizce büyük petrok şirketleri buna izin verir mi , petrolleri bitene kadar hayır , amerika şu an ırakın ve arapların petrollerini bitiriyor , ülkesindekileri saklıyor , öncelikle amerika izin vermez , 20 yıl içinde elektrikli araçların yaygınlaşacağını düşünmüyorum

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bunları şarj etmek için nükleer ve termik değil yenilenebilir enerji kaynakları kurulacak

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Araplar desene gelecekte ayvayı yiyecek 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Peki hiç soruyorlar mı bunları şarj etmek için kurulacak olan termik ve nükleer santrallerin verecegi zararları ?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Gelecek elektrikli araclarda.

" Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elektrikli Otomobiller Yazları Serin Kılacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "