Okunma

Elektronik eşyalar için taksit sayısı artırıldı!


13 Haziran 2019 Perşembe 12:20
Elektronik eşyalar için taksit sayısı artırıldı!

Bankacılık ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından yapılan yeni düzenleme kapsamında kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerdeki taksit sayısı artırıldı. Böylece elektronik eşyalar ve özellikle televizyonlar için müjdeli haber geldi.

Elektronik eşyalar ve televizyon için taksit sayısı artırıldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 12 Haziran tarihli ve 8385 sayılı Kararı ile elektronik eşya alımlarında taksit sayısı 3 aydan 6 aya çıkarıldı. Fiyatı 3500 TL’ye kadar olan televizyonlarda ise taksit sayısı 9 aydan 12 aya çıkarıldı.

BDDK taksit sayılarında değişikliğe gitti!

Ek olarak mobilya ve elektrikli eşya alımlarında taksit süreci 12 aydan 18 aya çıkarıldı. Veri ödemeleri 9 aydan 12 aya çıkarıldı. Havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalar ise aynı şekilde 9 aydan 12 aya çıkarıldı.

Son olarak kurumsal kredi kartlarının genel taksit sınırının 12 aydan 18 aya çıkarıldığını belirtmek isteriz.

BDDK tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde;

“Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 12/06/2019 tarihli ve 8385 sayılı kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26’ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya, fiyatı 3 bin 500 Türk Lirası’na kadar olan televizyon alımlarında dokuz aydan on iki aya, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda dokuz aydan on iki aya, vergi ödemelerinde dokuz aydan on iki aya, elektrikli eşya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir.”
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Elektronik eşyalar için taksit sayısı artırıldı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yok aga ne yapsan olmuyor. İnsan ne kadar zor birşey

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bak kardeşim; devlet vatandaşı borçlu kalsın, ipi herzaman boğazında hissetsin ister… Kimi devlette borçlu vatandaş istemez, faiz olmadan yada çok düşük bir rakamla, borçları uzun yıllara yayarak, bankalara ayar çeker. Herkes rahatça borcunu öder. Aynı şekilde ev sahibi de yapar… 100 bin verip, 250 bin alarak değil!!! O borcun asla kapanmayacak, bu alım gücün ve faizlerle… Unutma…

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bana göre reel olarak geç alinmiş bir karar. Gunumuzde halkın gündelik ihtiyaçlarından olan teknoloji kullanımı ve tüketimi artan kur ve vergilerden ötürü oldukça zorlaşmıştı. Ayrıca yeni evlenecekler için de eziyet tadında bir dönemdeyiz. Lâkin bu tip uygulamalar kısa vadede çözüm sağlarken uzun vadede ciddi zararları olabilir. Gercek çözümler bulmamız gerekiyor. Zira üreten bir ülke değiliz.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mal gibi yazmayın. Milleti borçlandırın diye. Borçlanmayın sizde

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu hukumet kime yaransin anlamiyorum milleti borca sokacaklarmis ulan dingil almazsan borca girmezsin, yeni evli ciftlere illa ki lazim olacak onlara da taksit sayisiyla kolay odeme imkani saglanir beyinsizlere laf anlatmak ne zor ya

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Borçlandırın milleti borç borç

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Telefonlarda gene bisey yok

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Paranız yoksa taksitle bişey almayın. Başka insanlara özenmeyin. Hayat bir iphone dan veya smart tv den ibaret değil.

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Fotoğraf makineleri de geçerlimi 8-10 binlik makineye 3 taksit oluyordu en fazla iyice saçmaladılar

 10. Yücel Ayhan dedi ki:

  Tabi satışlar düştü milleti daha çok borçlandırın şimdi.

 11. Anonim dedi ki:

  şu cep telefonuna da 3 taksit getirsinler vallahi edevletten bakanlığı yazdım ama yinede yok ….

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eskisi gibi olsun, millet batsın icraya düşsün. Bırak kardeşim ne hali varsa görsün demek lazım ama bu seferde ekonomik zararları düzgün vatandaş ödüyor yine. Yani bu dünyada ya en rezil olacaksın ya da en vezir

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Cep telefonu için de yeniden taksitlendirme yapmaları gerekiyor bence.. helede fiyatlar bu duruma gelmişken..bir anda 7000.. 8000 tl yi vermek kolay değil

  1. Anonim dedi ki:

   7000-8000 vermek kolay değilse vermeyeceksin, 2000-3000 bandında birçok alternatif mevcut ve çoğu 7000-8000 bandındaki telefonlardan iyi özelliklerde..

  2. TURGAY dedi ki:

   Kusura bakmada kardeş o zaman 7.000-8.000 tl lik telefonları ülkere niye sattırıyorlar? Bilmem ne kadar vergi almasını biliyorlar…bu kadar saçma bi algı olamaz.

" Elektronik eşyalar için taksit sayısı artırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elektronik eşyalar için taksit sayısı artırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elektronik eşyalar için taksit sayısı artırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "