Okunma

Elektronik Kitap Okur Musunuz?


10 Kasım 2010 Çarşamba 08:15
Elektronik Kitap Okur Musunuz?

Elektronik kitaplar insanların alışmakta zorlandığı teknolojilerden biri. Son 10 yıllık dönemde ortaya çıkan çoğu bilgisayar, telefon ve bunlara benzer taşınabilir cihazlar büyük ilgi görürken, elektronik kitapların bunların gerisinde kaldığı düşünülebilir.

Ancak, yapılan bir araştırma bu düşüncenin aslında çok da doğru olmadığını gösteriyor. Forrester Research adlı pazar araştırma şirketinin yaptığı çalışma, elektronik kitapların ABD’de düşünülenden daha fazla ilgi gördüğünü ortaya koydu. (Gazetecilik Ölüyor mu?)

 

Amazon Kindle en popüler elektronik kitap cihazlarından biri

 

1 Milyar $’a Yakın

Araştırmada, 2010 yılı içerisinde ABD’de elektronik kitaplara 966 milyon $ harcandığı bilgisine ulaşıldı. Forrester’ın yaptığı tahminlere göre 2015 yılında pazarın boyutu 3 milyar $’a ulaşacak.

Forrester’ın elektronik kitap kullanımı ile ilgili yaptığı anketin sonuçları ise insanların henüz bu yeni teknolojiye çok sıcak bakmadığını gösteriyor.

4000 kişinin katıldığı ankette sadece %7′lik bir kısım elektronik kitap okuduğu belirtti. %93’lük bölüm ise kitapları olduğu gibi sevdiklerini söyledi.

:: Elektronik kitap fikri size cazip geliyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elektronik Kitap Okur Musunuz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elektronik Kitap Okur Musunuz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elektronik Kitap Okur Musunuz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "