Okunma

Elmayı Herkes Isırmak İstiyor


18 Kasım 2011 Cuma 08:55
Elmayı Herkes Isırmak İstiyor

Apple’ın pek sevilen iOS cihazları, insanların en çok arzu ettiği hediye ünvanını kazandı. Nielsen’in yaptığı araştırmada, 6 – 12 yaş arası çocukların %44’ü Noel hediyesi olarak iPad istediği ortaya çıktı. Geçen sene de en çok arzulanan hediye olma ünvanını, %31 ile iPad’di. iPad’i takip eden ürünler ise %30 ile iPod Touch ve %27 ile iPhone oluyor. Aynı yaş aralığında, %25’lik bir dilim bilgisayar, Apple ürünü olmayan bir tablet ve Nintendo 3DS ürünlerini Noel armağanı olarak istiyor. 

13 yaş ve üzerine göz attığımızda ise iPad, %24 ile arzulanma liderliğini sürdürüyor. Hemen ardından gelen bilgisayar ise %18’de kalıyor. Geçen sene bilgisayar, bu yaş grubunun en çok arzulanan ürünüydü. Apple çılgınlığının sonu nereye varacak, cidden merak ediyorum…

:: Noel için olmasa da, sizin en çok istediğiniz hediye elektronik eşya nedir?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Elmayı Herkes Isırmak İstiyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yaş aralığına göre normal sonuçlar…
  Teknolojiden uzak basit cihazlar çünkü.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’ de Noel için ipad isteyen veletlerin olduğunu sanmıyorum . Amerika içi araştırmada Apple den başka ne çıkar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  18.11.2011 13:36 Bu verilere araştırma şirketlerinin yapmış olduğu bilmem kaç kişiye soruldu ile başlayan örneklemlerden çıkartılan sonuçlardır. Önemli olan datalar ne kadar sağlıklıdır.

 4. pcwolf dedi ki:

  Ben de isterim valla, beleş olduktan sonra kim istemez o cihazı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu verilere nasıl ulaşılıyor acaba 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu bir Appel basarısıdır iste 🙂

" Elmayı Herkes Isırmak İstiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elmayı Herkes Isırmak İstiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elmayı Herkes Isırmak İstiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "