Okunma

Elon Musk alev silahı imaj değiştiriyor!


04 Şubat 2018 Pazar 09:00
Elon Musk alev silahı imaj değiştiriyor!

Elon Musk tarafından kurulan şirketlerden The Boring Company, alev silahı ile gündemde kalmaya devam ediyor. Şimdi de tartışma konusu olan The Boring Company alev silahı için ufak bir imaj değişikliği konuşuluyor. İşte, Elon Musk alev silahı hakkında son gelişmeler!

Elon Musk alev silahı için isim değişikliği!

100 saat içerisinde 20 bin adet satan ve şirkete 10 milyon dolar kazandıran alev silahının tüm stokları tükendi. Musk, alev silahının yönetmeliklere uygunluğunu savunsa da ürün için şimdiden yasaklamalar ve kısıtlamalar gündemde. Hatta bu konuda başı Kaliforniya eyaleti çekmişti. İthalat ve ihracat kontrolü yapan gümrük kurumları ürünün sevkiyatları için kırmızı bayrakları çekmiş durumda.

Şirket, bu durumun önüne geçmek için ürünün imajını değiştirme yolunma gidiyor. Gümrüklerin “Alev Silahı” yazan bir ürünün sevkiyatlarına izin vermeyeceklerini söylemesinden dolayı Musk, Twitter üzerinden ürünün ismini “Alev Silahı Değil” şeklinde değiştirmeyi düşünüyor. Hatta seçenekler arasında “Sıcaklık Arttırma Cihazı” bile bulunuyor. Aslında ciddi bir dalga geçme unsurunun bulunduğunu söylesek sanırız yanlış olmaz.

Ürünü satın alanlara teslimatların nasıl yapılacağı ve ürün kaynaklı olayların olup olmayacağını zaman gösterecek.

:: Peki, siz bu “eğlencelik” alev silahıyla ilgili kısıtlamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Elon Musk alev silahı imaj değiştiriyor!”

  1. Kerim dedi ki:

    Alev silahi degil guzel isimmis. :))

" Elon Musk alev silahı imaj değiştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk alev silahı imaj değiştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk alev silahı imaj değiştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "