Elon Musk çalışanlarını Mars geçidine çağırıyor


31 Mart 2021 Çarşamba 09:01
ABONE OL
Elon Musk çalışanlarını Mars geçidine çağırıyor

Attığı tweetlerle kripto para dünyasını alt üst eden ‘technoking’ Elon Musk; yine Twitter üzerinden çalışanlarına seslendi. Hali hazırda Teksas’ta Starship roketlerini geliştiren Elon Musk; çalışanlarını getirmek için şehir merkezini canlandırmayı hedefleyen ve çocuklu aileler için; okul projelerinin de yer aldığı teşvik paketlerini açıkladı.

Elon Musk, Mars kapısı olarak gördüğü yere yaşam alanı kuracak

Elon Musk, geçtiğimiz sene Aralık ayında teknoloji şirketlerinin birçoğunun merkezi olan California eyaletinden ayrılarak Texas’a taşındığı açıklamıştı. Ardından bu ayın başlarında SpaceX’in ‘Starship’ roketlerini geliştirdiği Teksas’taki Boca Chica Village’ın adını ‘Starbase’ olarak değiştirilmesini öneren Musk; Starbase’in mevcut bölgeden çok daha büyük bir alanı kapsayacağını ve Mars geçidi olarak kullanacağını söylemişti.

SpaceX ABD

Elon Musk paylaştığı tweet’te: “Lütfen Starbase veya Teksas’taki daha büyük Brownsville / South Padre bölgesine taşınmayı düşünün ve arkadaşlarınızı bunu yapmaya teşvik edin! SpaceX’in mühendisler, teknisyenler, inşaatçılar ve her türden temel destek personeli için işe alma ihtiyaçları hızla artıyor.” ifadelerini kullandı.

Elon Musk çalışanlarının Starbase’e gelmesi için birçok alanda yatırımlar yaptığını açıkladı. Paylaştığı diğer tweet’te: ” Cameron County okullarına 20 milyon dolar ve City of Brownsville’e; şehir merkezinin canlandırılması için 10 milyon dolar bağışta bulunuyorum. Detaylar önümüzdeki hafta duyurulacak” açıklamalarında bulundu.

Sızdırılan bilgiye göre Musk, taşınma nedenini verimlilik gibi gerekçelerle açıklasa da; eyaletlerin vergi sistemlerindeki farklar dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Elon Musk’ın kararında etkili olmuş olabilir. Texas bireysel gelir vergisi toplamazken; California ABD’de en yüksek vergileri toplayan eyaletler arasında yer alıyor.

Technoking’in, 2014’te SpaceX’in fırlatma tesisinin; temelini attığı ve 2019’da roketleri test etmeye başladığı Boca Chica’daki birçok evi de; satın aldığı iddia edildi.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Harf Koruyucu
Harf Koruyucu
16 gün önce

Parti kur oy verelim. Ülke kur gidip yerleşelim REİS.

" Elon Musk çalışanlarını Mars geçidine çağırıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk çalışanlarını Mars geçidine çağırıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk çalışanlarını Mars geçidine çağırıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  2. 2 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  3. 3 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  4. 4 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  6. 6 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  7. 7 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  8. 8 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  9. 9 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  10. 10 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme