Elon Musk, fabrikalarını kapatmamaya kararlı!


21 Mart 2020 Cumartesi 10:30
Elon Musk, fabrikalarını kapatmamaya kararlı!

Corona virüsü pandemisi birçok işletmenin ofis erişimini kısıtlayarak personelleri evden çalışmaya yöneltiyor. Virüsün hızla yayılmasına ve SpaceX‘in Los Angeles şehrindeki fabrikası için kapatılması emrine rağmen şirket bunların hiçbirine kulak asmıyor gibi duruyor.

Elon Musk, Space X için fabrikalarını çalıştırmayı durduracak

SpaceX’in kurucusu Elon Musk, BuzzFeed’e sızan bir e-postaya göre, çalışanlarına hasta hissettiklerinde işe gelmemesi gerektiğini söylemişti. Ayrıca, şirketlerinin, Corona virüsün neden olduğu solunum hastalığı için COVID-19 hastalarına yardımcı olmak adına gerekli solunum cihazı makinelerini üretebileceğini Twitter’da ilan etmişti.

Elon Musk krizi sorguluyor

Ancak Musk, salgının ciddiyetini gözden kaçırdı ve bilimsel araştırmalara ters düşen bilgileri yaydı. Tıp uzmanlarının yaklaşan solunum cihazları hakkındaki kriz uyarıları için bile ek solunum cihaz ihtiyacını sorguladı. Musk, Corona virüsü nedeniyle yaşanan paniğin aptalca olduğunu söylemişti.

BuzzFeed’de Cuma günü yayınlanan bir rapora göre, SpaceX’in, potansiyel olarak Corona virüsünden etkilenen tesisler için kepenk indirmeyi reddettiği belirtiliyor. Makalede adı geçen iki isimsiz kaynağa göre, şirketin SpaceX’in Starlink tesislerindeki çalışanları, bir iş arkadaşlarının Corona virüsü için kendini pozitif test ettiğini ve kendi kendilerini tecrit edeceklerini söylüyor.

SpaceX çalışanlarının çocuklarına hizmet veren kreş çalışanları, Corona virüsü pandemisine rağmen hâlâ ofise gelmelerini isteyen bir şirket tarafından sağlık ve güvenliklerinin risk altında olduğunu söylüyorlar. Raporda ayrıca, SpaceX’in Xplor şirketi tarafından yürütülen Los Angeles kampüsündeki çalışanların iddiaları da ayrıntılı olarak açıklandı. Yine ismini vermeyen bir Xplor çalışanı şunları söyledi:

“Ben şahsen Corona virüsü belirtileri gösteren birden fazla çalışana tanık oldum ve SpaceX yönetiminin bu konudaki tavrı nedeniyle bu çalışanlar yaklaşık 5.000 çalışanı olan bir tesiste ve bir çocuk bakım tesisinde çalışmaya devam ediyor. Sadece SpaceX’in doğrudan çalışanları tehlikeye atmakla birlikte, kampüsteki çocuklar da tek bir kişinin cehaleti nedeniyle risk altındadır.”

Corona virüsü salgınının şirketlere ve çalışanlara olan etkisi gün geçtikçe artıyor. Elon Musk’ın, fabrikalarını ne zaman tamamen kapatmayı onaylayacağını zamanla göreceğiz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elon Musk, fabrikalarını kapatmamaya kararlı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, fabrikalarını kapatmamaya kararlı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, fabrikalarını kapatmamaya kararlı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?