Elon Musk’tan Solar Roof itirafı! “Önemli hatalar yaptık”


27 Nisan 2021 Salı 10:25
ABONE OL
Elon Musk’tan Solar Roof itirafı! “Önemli hatalar yaptık”

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin güneş enerjili kiremit üretmeyi amaçlayan güneş çatısı (Solar Roof) projesinde daha fazla maliyet aşımına ve gecikmeye yol açan önemli hatalar yaptığını söyledi. İlk olarak 2016‘da ortaya çıkan projeye talepler yüksek olsa da, maliyetler şirketi zorluyor.

Tesla’nın 2021’in ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıklamasının ardından yatırımcılarla gerçekleştirdiği bir konferans görüşmesinde Musk, şu anda hala güneş çatısı için önemli bir talebin karşılanmaya çalışıldığını, ancak henüz yaygın bir şekilde sunulamadığını belirtti.

Elon Musk güneş çatısı projesinde zararda olduklarını söyledi

Tesla 2021’in ilk çeyreğinde enerji üretimi ve depolama ürünlerinin satışından 494 milyon dolar kazansa da, genel olarak karda olmadığını vurguladı. Bu gelir sıkıntısının yanında birçok müşteri kurulum zamanı geldiğinde panellerin fiyatında artış olduğu nedeniyle şirkete tepkilerini dile getiriyor.

elon-musk-gunes-catisi-icin-hata-yaptiklarini-itiraf-etti

Bu konuyla ilgili CEO, mevcut bir çatının çıkıntılar ya da altta yatan yapı ile sorunları varsa ve Tesla‘nın güneş karolarını tutacak kadar güçlü değilse, maliyetin tahminlerden iki ya da üç kat yüksek olabileceğini ifade etti. Musk ayrıca fiyat artışlarını ödemek istemeyen müşterilerin depozitolarını iade ettiklerini söyledi.

Daha önce Musk, 2019‘un güneş çatısının yılı olacağını söylemişti. CEO Tesla‘nın bu yıl çatı kurulumlarını genişleteceğini belirterek sürdürülebilir bir enerji geleceği için uzun vadeli bir çözüm aradıklarını vurguladı.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Elon Musk’tan Solar Roof itirafı! “Önemli hatalar yaptık” konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk’tan Solar Roof itirafı! “Önemli hatalar yaptık” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk’tan Solar Roof itirafı! “Önemli hatalar yaptık” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!