Okunma

Elon Musk, Mars’a gidebilme olasılığını açıkladı!


26 Kasım 2018 Pazartesi 13:13
Elon Musk, Mars’a gidebilme olasılığını açıkladı!

Elon Musk‘ın Mars hayallerini gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği büyük bir tartışma konusu. Tesla‘dan kovulduğunu da düşünürsek, uzaya insan yollamanın biraz daha zor olduğunu bir gerçek. Fakat HBO‘daki Axios‘a verdiği bir röportajda Kızıl Gezegen’e gidilip gidilemeyeceğine dair bilgiler verdi.

Elon Musk insanlığın Mars’a gidebilme ihtimalinin yüzde 70 olduğunu söyledi!

Elon Musk ile yapılan röportajda, insanlığın Mars’a gidebilmesinin yüzde 70‘lik bir ihtimal olduğunu vurguladı. Bunların dışında, daha önceki konuşmalarında da belirttiği gibi gezegene yapılan yolculuğun tek taraflı olacağını tekrarladı.

elon musk mars

Ayrıca Musk, zenginlerin Mars’ı bir kaçış olarak görebilme düşüncesi ile ilgili olarak da konuştu. Böylesine bir durumun gerçek dışı bir ihtimal olduğunu ve gezegene gitmenin Antartika‘ya gitmeye benzemeyeceğini belirtti. Kızıl Gezegen’e gidildiğinde geri dönüşün büyük ihtimalle olmayacağının altını çizdi. Hal böyle olunca da tüm zamanın, zor şartlarda hayatta kalmaya çalışarak ve üs inşa etmeye çalışarak geçeceğini belirtti.

Musk Kızıl Gezegen‘de yaşamanın tamamen ihtimal dışı olmadığına da değindi. Uzun süre boyunca kalmaya yetecek; yemek, güç kaynağı ve ortam sağlanması koşullarında gidilebileceğini belirtti.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Elon Musk, Mars’a gidebilme olasılığını açıkladı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Değisik iste

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  AdAstra şirketi, Vasimr isimli plazma roketinin gücünü Megavat seviyesine çıkarmayı başarırsa, insanlar Mars’a bu roketle kısa sürede çok zahmet çekmeden gidip oradan Dünya’ya gelebilirler.

 3. Anonim dedi ki:

  Yalandan kim ölmüş!

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  50 yıl sonra işler değişir.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence de %67.4 inanmıyorsan ölç

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tecavüzcüleri ve çocuk istismarı yapanları hapse atmak yerine marsa göndereceksin. Mecburen orada birşeyler yapmak zorunda kalır ve ölürler. Hem burada onları beslememiş oluruz hemde marsta üs kurulmuş olur

 7. Anonim dedi ki:

  yine ne diyor bu degisik

" Elon Musk, Mars’a gidebilme olasılığını açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, Mars’a gidebilme olasılığını açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, Mars’a gidebilme olasılığını açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "