Elon Musk durdurulamıyor! Sırada kirli su problemi var!


12 Temmuz 2018 Perşembe 10:28
Elon Musk durdurulamıyor! Sırada kirli su problemi var!

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama son birkaç yıldır, Elon Musk bir şekilde gündemde kalmayı ve bu sayfalar dahil olmak üzere tüm internette konuşulmayı başarıyor. Özellikle Twitter hesabı hayli hareketli olan Musk, Taylandlı çocuklara yardım projesinin ardından, şimdi de Michigan’ın kirli su problemini çözmek istiyor. Peki, Elon Musk kirli su sorununa bir çözüm üretebilir mi?

Elon Musk’ın mini deniz altı fikri belki Tayland yetkilileri tarafından kullanılmadı ama SpaceX ve Boring, büyük kriz için gerçekten de bir çözüm üretip, bunu yetkililere sunmayı başardılar. Mini deniz altı belki bugün değil ama ileride yaşanabilecek olası durumlarda kullanılabilir.

Elon Musk kirli su için harekete geçti!

Şimdiyse, SpaceX ve Boring Michigan’ın kirli su problemine el atmaya hazırlanıyorlar. Bilmeyenler için söyleyelim, Michigan eyaletine bağlı Flint’te ciddi bir kirli su problemi bulunuyor. Bölgede evlerde kullanılan suyun kalitesi ve standartları *FDA’nın belirlediği seviyenin çok ama çok altında.

Musk ise attığı tweet’le beraber Flint’in suyu için ciddi bir yatırımda bulunacağını açıkladı. SpaceX ve Boring bu kez bölgeye bir hafta sonu operasyonu düzenleyecek ve su sorunu yaşayan her ev için filtre çözümü sağlayacaklar. Bunun üzerine takipçilerin merak ettiği soruysa, bunu gerçekten başarıp başaramayacağı oldu.

CNET’ten Sean Hollister‘ın sorusunu cevaplayan Musk şunları söyledi:

“Flint’te bulunan birçok ev zaten güvenli su kullanıyorlar ama hükümetin yaptığı testlerin sonuçlarıyla inançlarını kaybetmiş durumdalar. Bölgedeki birçok ev halen aykırı durumda. Sorunlu evlere filtreler eklemek için Flint’e bir hafta sonu operasyonu düzenleyeceğiz. Böylece bölgedeki insanların bakış açısını olumlu yönde değiştirebiliriz.”

*FDA: Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bürosudur.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Rudi
Rudi
2 yıl önce

Elon Musk elini bir işe attımıııı bu iş, tamamdır.

Yaşar uçar
Yaşar uçar
2 yıl önce

Tüm uğraşının uzay olduğunu görebilirsiniz. Kirli su arıtma. Pil teknolojisi. Hali hazırda roket Şirketi. Alt yapı Şirketi vs. Gerçekten böyle insanlar her zaman dünyaya gelmiyor. Dünya tarafından desteklenmesi gerekir.

Teknokafali
Teknokafali
2 yıl önce

Bu adam bi melek gibi. Herbi soruna çözüm ariyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Bu Adama Bayılıyorum İdollerim Arasında 2.Sırda Normal Sanayi Sorunlarını Değil Genel Dünya Sorunlarınıda Çözmeye Çalışıyor.

antigravity74100
antigravity74100
2 yıl önce

Elon Musk benim de takdir ettiğim ve beğendiğim bir kişi. Çok kişi palavra atıyor yada kafayı yemiş diye düşünebilir fakat yakın zamanda benim gölgemde kalabilir. Hedeflerim çok büyük.

" Elon Musk durdurulamıyor! Sırada kirli su problemi var! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk durdurulamıyor! Sırada kirli su problemi var! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk durdurulamıyor! Sırada kirli su problemi var! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!