Elon Musk’ın küresel ve ücretsiz yeni hamlesi!


01 Nisan 2020 Çarşamba 09:50
Elon Musk’ın küresel ve ücretsiz yeni hamlesi!

Bugünlerde solunum cihazı hakkında çok fazla haber var. Solunum cihazları, ileri solunum yolu enfeksiyonu olan kişilerin nefes almasına yardımcı olan makineler olarak geçiyor. Öyle ki şimdi bu makinelere çok daha fazla insan ihtiyaç duyuyor, çünkü dünyadaki Covid-19 virüsü salgını insanların akciğerlerini ağır bir şekilde tahrip ediyor.

Son 10 gün içinde solunum cihazları hakkında çok sayıda gelişme yaşandı. Başkan Donald Trump, General Motors şirketini solunum cihazı üretimini başlatmaya çağırmıştı. Dün ise Elon Musk, oldukça sevindirici bir gelişmeyi Twitter’dan duyurdu.

Musk, ücretsiz solunum cihazları dağıtıyor

Tesla CEO’su Elon Musk Salı günü yaptığı açıklamada, şirketinin FDA onaylı, ekstra solunum cihazlarına sahip olduğunu ve Corona virüsü ile mücadele etmek için daha fazla tıbbi ekipmana ihtiyaç duyan dünya çapındaki hastanelere bunları ücretsiz olarak göndereceğini açıkladı.

Elon Musk

Solunum cihazlarının, dünya çapındaki Tesla teslimat bölgelerinden hastaneye gönderileceğini söyleyen Musk, bu cihazlar için bir şart koştu. Musk, bu solunum cihazlarının sadece acil hastalar için kullanılmasını istiyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, 21 Mart’ta bir hafta içinde 1.000 solunum cihazı teslim edeceğini söylemişti. Musk geçen hafta, Çin’den 1.245 adet, FDA tarafından tıbbi durumlarda kullanım için onaylanmış solunum cihazlarını aldığını açıklamıştı. Bunlardan 1.000’ini Los Angeles’taki hastanelere bağışlayarak geri kalanını Corona virüsü vaka sayısının yükseldiği New York’a göndermişti. Nihayet bu solunum cihazları, dün, Los Angeles ve New York’a gelerek sağlık çalışanlarına ulaştı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Elon Musk’ın küresel ve ücretsiz yeni hamlesi!”

 1. Anonim dedi ki:

  ne kadar çabuk hazırladın cihazları da göndermeye başlıyorsun…
  bu salgının planlayıcıları arasında elon musk da yer alıyor ve bu cihazlar virüs ortaya çıkmadan çok çok önceleri hazırlanıp depoya konulmuştu bile…
  elon musk hamle yapmışmış, tabi yersen…

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Soytarı

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu cihazlar a yerleştirilmiş bir mikro cip olabilirmi. Ne isi varmis solunum cihazi ile

 4. Anonim dedi ki:

  Musk bize bi hayrını görmedik. Bize, bizim yetmemiz lazım 😉 (biz bize yeteriz TÜRKİYEM) Selçuk Bayraktar yerli solunum cihazı prototipini paylaştı helal olsun….

 5. Anonim dedi ki:

  Bu adamı dünya birliği lideri yapacan verecen bütün ülkeleri evirip çevriecek kalkındıracak

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ne kadarda düşünceli bir hareket. Tam da Elon Muska yakışır tipden.

 7. Anonim dedi ki:

  bedava peynir fare kapanında olur

" Elon Musk’ın küresel ve ücretsiz yeni hamlesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk’ın küresel ve ücretsiz yeni hamlesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk’ın küresel ve ücretsiz yeni hamlesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "