Okunma

Elon Musk Mars Planını Açıklayacak!


31 Ocak 2016 Pazar 19:00
Elon Musk Mars Planını Açıklayacak!

Tesla ve SpaceX gibi alanlarında öncü şirketlerin kurucusu olan popüler girişimci Elon Musk, bilindiği gibi uzun süredir Mars ve Mars görevleri ile ilgili açıklama yapmıyordu.

Ancak yeni gelen bir habere göre Elon Musk, Mars projesi ile ilgili bilgiler paylaşmaya hazırlanıyor.

Elon Musk: 2025 yılında Mars’a gidilecek!

16-01/31/news_1-elon-musk-mars-projesi-2016.jpg

Aslında Elon Musk, bu hafta düzenlenen Hong Kong’daki StartmeupHK konferansında, Mars ile ilgili projeler ve düşünceleri ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Söz konusu bu açıklamalar kapsamında Elon Musk, Mars’a insan göndermek için ağır roketler ve uzay gemileri ihtiyaçları ile ilgili konuşmuş ve 2025 yılında Mars’a insan gönderileceğini dile getirmişti.

Ars Technica tarafından aktarılan bir bilgiye göre ise Elon Musk, Eylül 2016 yılında düzenlenecek Uluslararası Uzay Konferansı kapsamında, önemli Mars projeleri ile ilgili somut örnekler paylaşacak.

Paylaşılacak bu Mars projesi ile ilgili henüz net bir detay erilmiş değil. Ancak öngörülere göre Elon Musk, SpaceX tarafından geliştirilen Dragon 2 ve Falcon 9 roketlerini, Mars’a insan gönderme projesi kapsamında kullanacak.

Ortaya atılan bu iddia ne derece gerçekleşecek bilinmez ancak bu tip haberler, NASA ve SpaceX’in, muhtemel bir Mars görevinde ortaklaşa çalışacağı izlenimi oluşturuyor.

NASA’nın da Mars’a insan gönderme konusunda istikrarlı olduğu düşünüldüğünde, önümüzdeki 10 yıllık süre zarfının, Uzay Bilimi için ilklere şahitlik edeceği söylenebilir.

:: Sizce 2025 yılında, Mars’a insan gönderilecek mi? Mars’ta insan kolonisi kurulması ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Elon Musk Mars Planını Açıklayacak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  elon musk a ne olmuş öyle adam çökmüş yaşlanmış

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bizimkiler anca Kürt Türk solcu sagcı desin

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu adam hakediyor yemin ederim bundaki başarı azim takdir edilesi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  uzay bilimiyle ilgili daha çok haber bekliyoruz sizden

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Elalem nelerle uğraşıyo bizde hala şusun busun ocusun şucusun yazık

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu haberin konusu bir iphone olsaydı burada yüzlerce yorum vardı şimdi.. Cehaletlik ve gelişememiş lik herşey ortada..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  vay be iyi olacak….

" Elon Musk Mars Planını Açıklayacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk Mars Planını Açıklayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk Mars Planını Açıklayacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "