Okunma

Elon Musk: Mars’ta Yaşam Yok!


19 Aralık 2015 Cumartesi 07:00
Elon Musk: Mars’ta Yaşam Yok!

Bilim ve teknoloji ile ilgili sık sık gündeme gelen SpaceX kurucusu Elon Musk, yine uzay bilimi ile ilgili açıklamaları ile medyada yer aldı.

Mars ile ilgili farklı düşüncelerini aktaran Elon Musk, İnsanlı Mars Görevi tehlikeleri ile ilgili farklı düşüncelerinden bahsetti.

15-12/19/news_1-mars-ta-yasam-var-mi-populer-bilim-nasa-2016.png

Elon Musk: Mars’ta hayat yok!

Mars’a yapılması planlanan insanlı görev ile ilgili en büyük endişeler arasında, Mars’a zarar vermek yer alıyor. İnsan atıklarının, olası canlı ekosistemlerini yok edebileceği endişesi, Mars görevi için en çok konuşulan ve tartışılan etik konuların başında yer alıyor.

15-12/19/news_3-mars-ta-yasam-var-mi-populer-bilim-nasa-2016.png

Bu durum sadece insanlı görev için değil, Mars’a gönderilen Curiosity‘nin dezenfekte edilmesine kadar uzanıyordu. Elon Musk ise, tam da bu noktada düşüncelerini beyan etti.

SpaceX firmasının da, önümüzdeki 10 yıl içinde Mars’a insan göndermesinin ihtimallerinin konuşulması üzerine dikkatleri toplayan Musk, söz konusu olduğu gibi Mars’a zarar verme endişesi taşımadığını belirtti.

15-12/19/news_2-mars-ta-yasam-var-mi-populer-bilim-nasa-2016.png

Mars’ta herhangi bir yaşam olduğunu düşünmediği ve araştırmaların bunu gösterdiğini söyleyen Musk, dolayısıyla insanlı görevlerin herhangi bir canlıyı yok etmesinin de mümkün olmayacağını vurguladı.

Öte yandan, elbette ki çeşitli organizmaların Mars yüzeyi altında donuk halde kalmış olma ihtimallerinin bulunduğunu reddetmediği söyleyen Musk, yüzeyin metrelerce altındaki olası bir yaşama, insan atıklarının zarar veremeyeceğini belirtti.

:: Elon Musk’ın söz konusu İnsanlı Mars Görevi açıklamaları ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Elon Musk: Mars’ta Yaşam Yok!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Once Dunyayi huzurla yasanilck bir yer yapinda ….

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Uzaylıların bizle ne işi varda uzaya gidiyorsunuz dünya da kaynakmı tükendide birbirnizi yiyorsunuz dünya da ki savaşı uzaya mı çıkaracaksınız dünyayı yerle bir etmelerinimi istiyorsunuz amacınız bu mu

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Uzayda Marslıdan. Dünyada karslıdan korkacaksın. Karslılar kadar kaşar bir insan görmedim ben. Edit Karslıyım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bu yıllardır yapılan mars goygoyunu anlamıyorum. Bildiğin çorak bir gezegen.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Karsa da yaşam yok :))

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bilim adamları ne diyor bu işe birde ona bakmak lazım…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Marsta bir zamanlar yaşam vardı…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  inanan beri gelsin:) bunların hayatları yalan ve sömürü. AY ve MARS hakkında sorulan sorular çok, cevaplarsa fazlası bünyenize dokunur kıvamında. bence BİLİM ve TEKNOLOJİ milletin istifadesine damla damla olarak (kendilerine suyu millete posası)ve hatırı sayılır kazançlar sağlanarak sunuluyor.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Adam güney afrikalı. Annesi kanadalı babası güney afrikalı.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  O zaman marsa gidiyoruz beyler

 11. SDN Okuru dedi ki:

  elon yalan söyleme…mars,ta hayat yokmuş…sanki gidip gelmişte bize akıl veriyor..ulan elon..türklerin gitmek istediği her yerde hayat vardır..bunu böyle bil..anlaşılan sen türkleri tanımıyorsun..MARS,A TÜRKLER HAYAT GÖTÜRECEK..ORADA HAYAT VARDIR..SEN GİT ÇÖLLERİ GÖSTER SONRA DEKİ HAYAT YOK…İYİ GİT BÜYÜK SAHRADA YAŞA HAYAT VARMI?
  VEYA SİBİRYADA YAŞA HAYAT VAR MI? VEYA ANTARTİİKA,DA YAŞA HAYAT VARMI? VARLIĞINA VAR..AMA MÜSAİT HAYAT YOK..ELON BU İŞİ BİLMİYORSUN..BİZE AKIL HOCALĞI YAPMA……..YAKINDA MARS,TA OLACAK TÜRKLER..inşallah..ORAYIDA BATIRIRIZ..İNŞALLAH…SUR BORUSU ÇALINDIMI MARSTA HAYAT BAŞLAR..D.BAKIR,DA ÇALINDI SUR,BORUSU….SU,R ,,,SU,RİYE…SU,DAN VE BENZERLERİ ANLATIYORKİ MARSTA HAYAT VAR,,SU VAR…yakında MARS,tayız..hepimiz mars,lıyız..işte o kadar..elon bilmiyorsan öğren..bir türke sor hayat varmı yokmu ŞU KIRMIZI TOPRAKLI MARS,ta…sana anlatsın……cahillere akıl öğretmek deveye hendek atlatmaktan daha zordur..dostum..

 12. SDN Okuru dedi ki:

  mars,a bir iki hemen münübüs kalkıyor..ay,ın yolcuları sizler ön tarafa geçin..marsın yolcuları sizde arkaye geçin..inişte birbirinizi rahatsız etmeyin..
  6 SAATTE AYDAYIZ..11 SAAT SONRADA MARS,tayız..
  …hayat mars,ta akşam üstü başlar..güneş ve deniz..mars kızları ile hayat bir başkadır..azizim.. abd meraklısı gitmiş kum çöllerini bize gösteriyor..
  neden deniz sahillerini ve yüz katlı binaları ve nehirleri bize gö***** BİRİLERİ BİZLERİ ALDATIYOR…. mars,ta domates bedava,,patlican bedava,,soğan yerde sürünüyor..salatalık istediğin kadar.. tavuklar günde 5 yumurta yapıyormuş..çakıl taşı gibi döküyorlar..
  vasıtalar havada gidip geliyor..yani yere etki ***** kahverengi..siyah renk yok MARS,ta.. 3 gün evvel uranus,a gittim..anaaaa ne güzel kızlar var be..dünya kızlarından daha seksi..üfff bee,,aklımı başımdan aldılar. yeni arabalar üretildi..silindir şeklinde..bir saniyede 100.bin ***** çıkıyor.. istersen VEGA yıldızına git.. 30.bin ışık yılı ama bize vız gelir…2 gün sonra mars,tan vega yıldızına gidiyoruz..galaksiler arası trafik gayet tatlı ve geniş yol ile akıkıyor..boğaz köprüsü gibi değil..birbirine girmiş arabalar..yok..
  yörünge misali..hızlı arabalar üst yörüngelerde,,az hızlı arabalar alt yörüngede tırlar daha alt yörüngede seyahat ettikleri için zorluk ***** kazası sıfır..YÖRÜNGE FARKI…DÜNYADA DA 2 GİDİŞ 2 GELİŞ YOLDA BÜTÜN ARABALAR TREN VAGONU GİBİ DİZİLMİŞLER..GİTMİYORLAR..İŞTE DÜNYA VE MARS ARASINDAKİ FARK !! MARSA 2 KİŞİ DAHA YERİMİZ VAR
  5. YÖRÜNGEDE SEYAHAT EDİYORUZ..HERKES KEMERİNİ BAĞLASIN..
  İYİ YOLCULUKLAR..KAPTANINIZ…tarzan rıfkı… UÇAN MÜNÜBÜSLER .haaaaa

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Elin ABD lisinden ne beklersin NASA getirmiş bunları o konuma yiyorsa gerçeği söylesin …

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Yalan söylüyor var marsta yaşam

 15. SDN Okuru dedi ki:

  uzayda donmuş bir şekilde virüsler vardır bu virüslerin dünyaya gelmesi çok tehlikeli

" Elon Musk: Mars’ta Yaşam Yok! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk: Mars’ta Yaşam Yok! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk: Mars’ta Yaşam Yok! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "