Okunma

Elon Musk, medya derecelendirme sitesi kuruyor!


24 Mayıs 2018 Perşembe 18:00
Elon Musk, medya derecelendirme sitesi kuruyor!

Çılgın fikirleri ve girişimleri ile adından söz ettiren Elon Musk şimdi de medya derecelendirme sektörüne giriyor. Uzay ve insansız araba çalışmalarından sonra geçtiğimiz günlerde bir şeker fabrikası kuracağını da açıklayan Musk, dün Twitter hesabından takipçilerine medya derecelendirme ve güvenilirlik ölçüm sitesi açacağını duyurdu.

Musk, paylaştığı yazıda her bir gazeteci, editör ve yayınevinin zaman içinde güvenilirlik puanını izleyebilecek ve her makalenin özünü gerçeğe göre değerlendirebilecek bir site kurmayı amaçladığını yazdı. Hatta bu internet sitesinin adını bile şimdiden verdi: Pravda. Bu paylaşımı ile beraber böyle bir derecelendirme sistemi oluşturmanın nasıl görüneceğine dair de bir anket paylaştı. 

Elon Musk, hakkında yapılan yanlış haberlere savaş açacak!

Elon Musk‘ın bu girişiminde yatan temel sebebin, medyanın özellikle Tesla ile ilgili yaptığı haberler olarak tahmin ediliyor. Bu haberlerin çoğunun gerçeği yansıtmadığını ve halkın gözünde itibarını düşürmeye yönelik karalama kampanyaları olduğu düşünen Musk, yapılan yanlış haberlerle şirketlerine ait hisse senetlerinin düştüğünü ifade etmişti.

elon musk

Bazı internet yayın organları hakkında “bazı zengin çocuklarının bir araya gelip kurdukları amatör işler” diye eleştiride bulunan Musk, çoğu internet sitesinin sadece daha fazla tıklama ve reklam parası elde etmek için doğruluk payı olmayan haberler ürettiğini söyledi. Başarılı iş adamı, bu sitelerin derecelendirme ve güvenilirlik ölçümlerini de bizzat kendi yaparak halkın neye inanıp inanmaması gerektiğine, kuracağı yeni internet sitesi üzerinden karar vermek istiyor.

 
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elon Musk, medya derecelendirme sitesi kuruyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, medya derecelendirme sitesi kuruyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, medya derecelendirme sitesi kuruyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "