Elon Musk, Model 3’ün üretim sorunlarını anlattı


05 Şubat 2021 Cuma 08:50
ABONE OL
Elon Musk, Model 3’ün üretim sorunlarını anlattı

Kanadalı-Amerikalı otomotiv mühendisi Sandy Munro Teksas’taki SpaceX tesisinde Musk ile görüşerek bir röportaj gerçekleştirdi. Yaptığı konuşmada Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Model 3‘ün bazı üretim sorunlarını anlattı. Meydana gelen donanımsal ve teknik sorunlara değinilen görüşmede, Model 3’ün ilk zamanındaki üretim darboğazı sorunları da ele alındı.

Musk, Model 3’ün sorunlarını kabul etti

SpaceX tesisinde yapılan röportajda Munro, Elon Musk’a neden bazı Teslaların sorun yaşarken, bazılarının bozulmamış göründüğünü sordu. Tesla CEO‘su ise şirketin üretim sürecini çözmesinin biraz zaman aldığını ve otomobilin üretimi sırasında her şeyi doğru yapmanını zor olduğunu ifade etti.

Hatırlayacağınız üzere Tesla, Model 3 hattındaki üretim darboğazlarını çözmede sorunlar yaşadı ve şirketin hedeflediği türden bir hacme ulaşması birkaç ay sürdü.

Ek olarak, Model 3’ün yaşadığı sorunlardan birinin de boya sorunları olduğunu belirtelim. Bazı otomobillerde boya, bir kısım yerlerde incelirken, boya pulları ve kusurları da oluşabiliyordu. Bu duruma istinaden Tesla’nın tepe yöneticisi bazı arabaların kuruması için yeterli zamanın olmadığını kabul etti.

Ayrıca bazı Model 3 ‘ler, boşluklarının tutarsız boyutlara sahip olduğu panel sorunları ile gündeme gelmişti. Örnek olarak arabanın kapısının boşluğu, üstte bir milimetre genişliğinde olabilirken, tabana yakın bir yerde 3 milimetreye kadar genişleyebiliyordu.

Bu duruma istinaden otomotiv mühendisi Sandy Munro daha önce, Model Y‘nin arka şasisini tek bir bileşen olarak kullanmak için zaten var olan mega döküm tekniği ile panel boşluğu sorunlarının çözülebileceğini belirtti. Ancak Musk, Tesla‘nın Fremont fabrikasında monte edilen Model 3‘ler için bunu yapmanın imkansız olduğunu, çünkü yalnızca otomobil üreticisinin yeni tesisleri mega döküm yapmak için gereken ekipmanı alacağını ifade etti.

Son olarak, Sandy Munro ve Elon Musk’ın gerçekleştirdiği röportajın tamamını izlemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

 
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Elon Musk, Model 3’ün üretim sorunlarını anlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, Model 3’ün üretim sorunlarını anlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, Model 3’ün üretim sorunlarını anlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Honda E'de PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E'de PlayStation 5 oynadık!
  2. 2 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  3. 3 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  4. 4 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!
  5. 5 Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık
  6. 6 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim? 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim?
  7. 7 Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma
  8. 8 Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Sıfır Bir filmini projeksiyonda izledik! Sıfır Bir filmini projeksiyonda izledik!
  10. 10 Ne olacak bu ekran kartlarının hali? Ne olacak bu ekran kartlarının hali?