Okunma

Elon Musk oyun kumandasıyla tünel mi kazacak?


09 Eylül 2018 Pazar 19:00
Elon Musk oyun kumandasıyla tünel mi kazacak?

Elon Musk oyun kumandasıyla tünel mi kazmayı planlıyor? Bugün Boring Company‘nin twitter adresinde paylaşılan video bu soruyu sormamıza neden oldu.

Musk sadece Spacex roketleriyle değil aynı zamanda farklı ulaşım çözümleriyle de karşımıza çıkıyor. Bir tür çılgın proje olarak adlandırılan asansörlü yer altı tünelleri de bu çözümlerden biri.

Boring Company adlı şirketi üzerinden bu yatırımları yapan ünlü iş adamı bu seferde tünel inşaatında kullanılan tünel delici bir matkap üzerinde ilginç bir deneme yaptı.

Elon Musk oyun kumandasıyla tünel kazıcı matkabı çalıştırdı

Tabii ki oyun kumandasıyla matkabı çalıştıran kişi muhtemelen Elon Musk değil. Ancak Musk‘ın projelerinin ses getirmesi için ilginç yöntemler kullandığı biliniyor. Xbox kumandasıyla yapılan bu kısa gösteri videosu da tünel projesinin devam ettiğini hatırlatmak için olabilir.

Videoda hareket eden parça matkabın delici bir parçası değil. Daha çok matkabın güvenli bir şekilde ilerlemesi için tünelin etrafını güçlendirmeye yarayan bir mekanizma. Buna karşın, böyle dev bir tünel kazıcı matkabın bir parçasının Xbox kumandasıyla kontrol edilebilmesi de heyecan verici.

Elon Musk, Elon Musk oyun kumandasıyla tünel

Ancak tüm bu heyecan veren videoda bir başka ayrıntı da gözümüze çarptı. Matkabın iç kısmında yer alan bir çalışan kenarda sanki asıl kontrolü yapıyor gibi görünüyor. Yani Musk teknoloji severleri trollemiş de olabilir. 

Zira kumandanın her hareketinde içeride duran çalışan da bir şeylere basıyor gibi. Yine kullanılan oyun kumandasının kabloyla bir yere bağlandığı da görülüyor.

Bildiğiniz gibi Musk, özellikle trafik sıkışıklığı yaşanan bölgelerde asansörlü hızlı tünellerle bu sıkışıklığı azaltmayı vaad ediyor. Ancak Boring Company‘nin asıl amacı şehirleri birbirine bağlayacak ultra hızlı Hyperloop tünelleri inşa etmek.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Boring Company‘nin paylaştığı bu video gerçek olabilir mi? Yoksa Musk canlı yayında esrar kullanmasının getirdiği olumsuz havayı kırmaya mı çalışıyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Elon Musk oyun kumandasıyla tünel mi kazacak?”

  1. Anonim dedi ki:

    Yeni oyuncagim demek istemis olabilir.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Esrara fazla anlam yüklemeyin. Orada serbest oşan bir durum. Karşışındaki adamı kırmamak için öyle yapmış.

" Elon Musk oyun kumandasıyla tünel mi kazacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk oyun kumandasıyla tünel mi kazacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk oyun kumandasıyla tünel mi kazacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "