Elon Musk zenginler listesinde artık bir numara


07 Ocak 2021 Perşembe 22:09
Elon Musk zenginler listesinde artık bir numara

Dünyanın en zengin iki insanı olan Elon Musk ve Jeff Bezos arasındaki rekabet Musk’ın galibiyeti ile sonuçlandı. Bir süredir aralarında servet anlamında bir rekabet bulunuyordu. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yaptığı çarpıcı açıklamalar ile gündemdeki yerini korurken, Amozon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos Amazon tarafında yaptığı atılımlar ile dikkat çekiyor. Dünyanın en zengin insanı yeni rakamlara göre Elon Musk oldu.

Dünyanın en zengin insanı 190 milyar dolar ile Elon Musk

Dünyanın en değerli şirketlerinin kurucuları olan Elon Musk ve Jeff Bezos servetleriyle dünyanın en dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. Bir süredir New York Borsası’nda işlem gören Amazon ve Tesla hisseleri karşı karşıya geldi. New York Borsası’nda işlem gören Amazon (AMZN) ve Tesla (TSLA) hisselerindeki hareketlilik dikkat çekmişti. Kısa sürede yükselen Tesla hisseleriyle beraber Elon Musk’ın serveti de katlanmaya başladı.

Jeff Bezos’u geçmesine ramak kaldığını aktardığımız Elon Musk birkaç saat önce resmen dünyanın en zengin insanı oldu. Tesla Owners of Sillicon Valley Twitter hesabı üzerinden ” Elon Musk 190 milyar dolarlık serveti ile şu anda dünyanın en zengin insanı” şeklinde yapılan paylaşım binlerce etkileşim almayı başardı.

Bir süredir Tesla hisselerinin Amazon karşısında yükselişte olduğu görülüyordu. Tesla hisseleri geçen yıldan bu yana yüzde 743’lük büyük bir artış yaşadı ve yatırımcılar bu yükselişi yakalamışken rüzgardan yararlanmak istercesine yatırımlarını Tesla’ya yönlendirmiş gibi duruyor. Geçen yıla göre ise Amazon hisseleri yüzde 65 değer kazandı.

Bu değer kazanan hisseler arasında Elon Musk tarafından sahip olunan çok sayıda hissenin de olduğu, bu nedenle Jeff Bezos tarafından sahip olunan servete biraz daha yaklaştığı aktarılıyor. Musk, kazanca rağmen maddi uğraşlarla çok az ilgisi olduğunu, Tesla ve SpaceX’teki hisseleri dışında çok az mal varlığı olduğunu duyurmuştu. Musk, servetinin asıl amacının, insanlığın uzay yolculuğunu yapan bir medeniyete evrimini hızlandırmak olduğunu söylüyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Musk beni selpakçı olarak alsa keşke yanına.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Benide sucusu.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Turkiyeden zengin ve istese bizi komple satin alır vay beeeeee

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Bunlar kukla kardeş arkasına bakacaksın hepsi bir oyun

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Özgüvensiz zavallı yorumlar…

bilin neyaptı
bilin neyaptı
8 gün önce

bunun adının zenginlik olarak anılmasını anlayamıyorum ben. Adamın elindeki hisselerin değeri o kadar, nakit ya da bir mal varlığı yok ortada. Bir anda hepsini satmak istese hisselerin, zaten o parayı etmez, değeri düşer. yanlış mı düşünüyorum acaba?

" Elon Musk zenginler listesinde artık bir numara konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk zenginler listesinde artık bir numara ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk zenginler listesinde artık bir numara ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)