Elon Musk ‘Signal’ verdi hisseleri uçtu


08 Ocak 2021 Cuma 22:23
Elon Musk ‘Signal’ verdi hisseleri uçtu

Elon Musk, ‘Signal kullanın’ dedi ortalık karıştı. Dünyanın en zengin insanı ünvanına kısa süre önce kavuşan Elon Musk, Twitter’ı da aktif bir şekilde kullanıyor. Burada yaptığı paylaşımlar ile de gündemde kalmayı başaran Musk, yakın zaman önce attığı ‘Signal kullanın’ tweet’i ile dikkat çekti.

WhatsApp’ın veri kullanımı için kullanıcılardan Facebook iznine tabii tutulacak olması sosyal medyanın kaynayan gündemiyken Musk, çok da bilinmeyen bir mesajlaşma uygulaması olan Signal’i önerdi.

Elon Musk Signal uygulamasıyla gündemde

Signal kullanın şeklinde yaptığı Twitter paylaşımı sonrası hem uygulamaya yoğun bir talep yaşandı hem de yatırımcılara gün doğdu. Ancak işler yatırımcılar noktasında biraz karışmış görünüyor.

Mesajlaşma uygulaması olan Signal’e yatırım yaptığını düşünün binlerce yatırımcı, yanlışlıkla Signal ile ilgisi olmayan bir şirkete yatırım yaptı. Signal Advance adı verilen şirket 0.60 dolardan işlem görüyordu ancak yatırımcıların yüklenmesiyle birlikte mesajlaşma uygulamasıyla bağlantısı olmayan şirketin hisseleri 2 gün içinde yüzde 100’ün üzerinde değer kazandı.

Signal Advance adı verilen şirketin bu Twitter paylaşımı sonrası 0.60 dolar olan değeri kısa süre içende 3.60’ın üzerini gördü. Signal Advance ise ABD merkezli bir başka teknoloji şirketi olarak kayıtlara geçiyor. Söz konusu şirketin hisse değeri en fazla 10.00’a kadar yükseldi.

Elon Musk Signal-00

Mesajlaşma uygulaması olan Signal ise yaşanan kullanıcı patlamasına karşılık bazı sorunlar yaşadığını Twitter üzerinden duyurmuştu. Binlerce kişinin mobil cihazlarına girmeyi başaran bu uygulama Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirildi.

Özgür ve açık kaynaklı bir mesajlaşma uygulaması olan Signal ile sesli ve görüntülü aramalar gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra gruplar oluşturabiliyor ve dosyaları, sesli mesajları, görselleri, videoları karşı tarafa gönderebiliyorsunuz. Yani Telegram ve WhatsApp gibi bir uygulama olduğunu söylemek mümkün.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
11 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

bu uygulama açık kaynak kodlu olduğundan BTK’nın önerdiği dedi isimli uygulama ile neredeyse birebir aynı? Neden bunu kullanalım ki en azından milli bir ekibin yönettiği DEDİ’yi kullanırız daha iyi.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Eğer iletişime geçtiğin kişiler, oluşumlar sadece Türkiye kökenli ise dediğin olabilir. Fakat biliyoruz ki iletişim aslında evrenseldir. Meksika’daki bir insanla veya oluşumla iletişime geçerken Türkiye kökenli, evrensel olmayan bir iletişim aracı kullanamayacağım aşikardır.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Sakın DEDİ uygulaması signalin uyarlaması olmasın 🙂 Olmasında sakınca yok bir çok mesajlaşma yazılımı signal altyapısı üzerine kurulu zaten. Önemli olan signalden açık kaynak olarak aldığını açık kaynak olarak kullanıyor mu yoksa kapatıp öyle mi veriyor bizlere.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

O şirket Signal’in değil. Signal non profit.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Şu anki dönemde milli mesajlaşma programını kullanıp tüm bilgilerimizin paylaşılmayacağına inanan 3-5 kişi olabilir tabi. Bence milli programlar daha sorun.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Telegram mesenger kullanıyorum ilk çıktığı günden itibaren çok memnun kaldım tüm çevreme yüklettim böylece watsap diktatör zorbalık yaptığında aldırmıyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Bip kullanın bip 😂😂😂😂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

Holochain

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
9 gün önce

Viber

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Bip hisse varmı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 gün önce

BIP

" Elon Musk ‘Signal’ verdi hisseleri uçtu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk ‘Signal’ verdi hisseleri uçtu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk ‘Signal’ verdi hisseleri uçtu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 GeForce Now kullanıcılarına Türkiye müjdesi! GeForce Now kullanıcılarına Türkiye müjdesi!
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik