Elon Musk’tan SpaceX çalışanlarına yasak geldi


03 Nisan 2020 Cuma 14:55
Elon Musk’tan SpaceX çalışanlarına yasak geldi

Gittikçe popüler hale gelen ve giderek yaygınlaşan video ve konferans uygulaması Zoom, Elon Musk tarafından SpaceX çalışanları için, olası güvenlik sorunları nedeniyle kullanımı yasaklandı. Reuters tarafından edinilen bilgilere göre SpaceX yetkilileri, Zoom’un önemli gizlilik ve güvenlik sorunları yaşadığını söyledi. Bu durumun, uygulamayı toplantılarda sıkça kullanan şirketler için uygun olmayan bir seçim haline getirdiğini bildiren SpaceX, Zoom’a alternatif olarak ne kullanacak belirsiz.

Elon Musk, Zoom uygulamasını SpaceX çalışanlarına yasakladı

SpaceX çalışanları klasik iletişim araçlarına geri dönüyor

SpaceX yönetiminin, çalışanlarına, “Çoğumuzun bu aracı konferans ve toplantı desteği için kullandığını biliyoruz. Lütfen alternatif iletişim aracı olarak e-posta veya telefon kullanmaya devam edin.” dediği öğrenildi. Elon Musk’ın bu hamlesi Corona virüsü salgını başladığından beri pazar payını önemli ölçüde büyüten Zoom için kötü bir haber. Güvenlik araştırmacısı Patrick Wardle, Zoom’da, bilgisayar korsanlarının; bilgisayarı, mikrofonunu ve web kamerasını kontrol etmesine izin verebilecek iki güvenlik açığı keşfettiğini söyledi.

Zoom CEO’su durumu düzeltmeye çalışıyor

Zoom CEO’su Eric Yuan, blog yazısında, Zoom’un ücretsiz ve ücretli kullanıcı tabanı 2019’un sonunda 10 milyonda iken Mart ayında ise günlük 200 milyon katılımcıya ulaştığını söyledi. Yuan güvenlik endişeleri ile ilgili olarak toplumun gizlilik ve güvenlik beklentilerinin altına düştüğünün farkında olduğunu söyledi. Üzgün olduğunu açıkça belirten CEO, konuyla ilgili olarak neler yaptıklarını da paylaştı. Yuan, Zoom’un güvenliğini artırmak için geçici olarak yeni özellikler eklemeyi bırakacağını ve üçüncü taraflardan yardım arayacağını açıkladı. Şeffaflık raporu, kullanıcıların güvenlik sorunlarını görmesine yardımcı olacak.

Zoom CEO’su Eric Yuan

Sorun elbette, bu çözümün yeterli olup olmayacağı. 200 milyon kullanıcıyla, Zoom’u yönetmek ve güvenliği bu kadar kısa sürede geliştirmek kolay olmayacak. Ve en azından şimdilik, Yuan’ın yorumları bile SpaceX’teki korkuları ortadan kaldırmak için yeterli değil.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Elon Musk’tan SpaceX çalışanlarına yasak geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk’tan SpaceX çalışanlarına yasak geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk’tan SpaceX çalışanlarına yasak geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?