Elon Musk, Ay macerası hakkındaki nihai kararını verdi!


08 Haziran 2020 Pazartesi 00:54
Elon Musk, Ay macerası hakkındaki nihai kararını verdi!

SpaceX Starship roketi için yapılan çalışmaların mercek altında olduğu aktarıldı. NASA astronotlarını uzaya başarılı bir şekilde gönderen Elon Musk, şimdi de Ay macerasına kaldığı yerden devam etmek istiyor.

Elon Musk SpaceX Starship roketi için düğmeye bastı

Alınan bilgilere göre Güney Afrika asıllı iş insanının SpaceX’te çalışan bütün çalışanlara bir e-posta gönderdiği ortaya çıktı. İlgili e-postada, çalışanların bu proje için tam gaz çalışması gerektiği yer alıyor.

Musk, SpaceX’in en acil ve en önemli olan önceliğinin Starship roketi olduğunu açıkladı. Deneyimli iş insanı, yazdığı e-postada şu sözlere yer verdi: “SpaceX için en önemli projenin (SpaceX Dragon projesi dışında) Starship olduğunu düşünün.”

SpaceX Starship roketi

SpaceX, geçen yıl karşımıza çıkan Starship roketinin bünyesinde 100 kişinin taşınabileceğini ve insanlarla beraber kargoların da Ay ile Mars’a başarılı bir şekilde götürülebileceğini söyledi. Ayrıca bu aracın tekrar tekrar kullanılabileceği de aktarıldı.

Falcon uçuşunu başarı ile tamamlayan Elon Musk, 2022 yılından önce Ay’a inmek istiyor. Kendisinin 2024 planı ise insanların Ay’da yaşamasını mümkün kılacak olan kargoları Ay’ın yüzeyine yerleştirmek üzerine kuruldu.

Starship roketi

Bundan böyle Elon Musk’ın California’da bulunan ofislerde vakit geçirmek yerine Texas’a yoğunlaşacağı anlaşılıyor. Zira Texas’da SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketi adına mesai yapılıyor. Musk, bu roketi adeta kendisinin “göz bebeği” olarak görüyor.

Hatırlanacağı üzere NASA’da yöneticilik görevini üstelenen Jim Bridenstine, 27 Eylül 2019 tarihinde SpaceX hakkında şöyle bir açıklama yapmıştı: “Yarınki SpaceX duyurusunu dört gözle bekliyorum. Bu arada Commercial Crew ekibi, faaliyet planının çok (yıllarca) gerisinde.

“NASA, Amerikan vergi mükelleflerinin yatırımlarına odaklanan ve aynı düzeyde olan (tıpkı geçmişteki gibi) heyecanı görmek istiyor. Şimdi harekete geçme zamanı.” Sizce bu proje de amacına ulaşacak mı?
Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Elon Musk var ya ilginç bir adam.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Uzaylılar gelince sıkıntı yok biz gidince mi sıkıntı var

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Ay olmaz ama mars başarılı bir şekilde olur

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Hadi götür beni aya aya

" Elon Musk, Ay macerası hakkındaki nihai kararını verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, Ay macerası hakkındaki nihai kararını verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, Ay macerası hakkındaki nihai kararını verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  2. 2 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  3. 3 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  4. 4 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  5. 5 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  6. 6 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  7. 7 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  8. 8 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  9. 9 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  10. 10 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık